Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Vaikingą briedžio patelę nušovęs medžiotojas išklausė teismo verdiktą

2017-04-18

Šiaulių apygardos teismas atmetė Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento apeliacinį skundą ir neteisėtai vaikingą briedžio patelę sumedžiojusiam medžiotojui paliko jo ginklą. Teismas paliko galioti Radviliškio rajono apylinkės teismo nutarimą, kuriuo K.J. (1991 m. 06 mėn.) paskirta minimali 800 eurų bauda ir minimalus teisės medžioti vieneriems metams atėmimas.

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento gyvosios gamtos apsaugos inspektoriams šių metų sausio 22 d. pranešta, apie incidentą Radviliškio rajone.  Legečių miške, „Stumbro“ medžiotojų būrelio medžiotojas K.J. medžiodamas neteisėtai nušovė briedžio patelę. Iki vasario 1 d. dar buvo galima medžioti briedžių jauniklius ir antramečius patinus. Medžiotojas, neįsitikinęs, šovė į mažiausią bandoje buvusį gyvūną. Nuo medžiotojo kulkos krito patelę. Skrodimo metu paaiškėjo, kad patelė buvo vaikinga.

K.J. buvo surašytas protokolas (ANK 290 str. 8,9d.), o surinkta medžiaga perduota teismui. Radviliškio rajono apylinkės teismas medžiotoją pripažino padarius administracinį nusižengimą, neteisėtai sumedžiojus vaikingą briedę. Už šį pažeidimą administracinių nusižengimų kodeksas numato bauda nuo 800 iki 1800 eurų, ginklo konfiskavimą ir teisės medžioti atėmimą nuo metų iki penkerių. K.J. buvo paskirta minimali 800 eurų baudą ir teisės medžioti atėmimas vieneriems metams.

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas teismo nutarimą apskundė ir prašė K.J. skirti griežtesnę nuobaudą. Šiaulių apygardos teismas apeliacinį skundą atmetė ir paliko galioti Radviliškio rajono apylinkės teismo nutarimą.

Sumedžiojus vaikingą briedę, laukiniai gyvūnijai buvo padaryta daugiau kaip 6700 eurų žala. Šios žalos teismas nenagrinėjo. K.J. ieškinys dėl žalos atlyginimo bus pateiktas civiline tvarka.