Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Už netinkamai eksploatuotą karjera, savininkams teks gerokai paploninti piniginę

2017-04-07

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Kontrolės organizavimo skyriaus specialistai nustatė, kad Radviliškio rajone netinkamai, pažeidžiant įstatymus eksploatuojamas karjeras. Atsakingam asmeniui surašytas protokolas, be to už išgautas iškasenas paskaičiuota mokesčių padidintu tarifu už daugiau kaip 20 tūkstančių eurų.

Aplinkosaugininkai Radviliškio rajono ūkininkės valdose apsilankė gavę kaimo bendruomenės skundą. 2014 metais ūkininkė įregistravo mažąjį karjerą. Karjeras turėjo būti nedidesnis kaip puse hektaro ir negilesnis kaip 2 metrai. Tad savo ūkio reikmės galėjo būti išgauta ir panaudota nedaugiau kaip 10 tūkstančių kubinių metrų kietųjų naudingųjų iškasenų.

Pareigūnai iškarto pastebėjo, kad karjeras daug didesnis ir gilesnis. Karjero gylis vietomis siekė penkis su puse metro, o jo plotas apėmė beveik hektarą. Eksploatuojant karjerą neturint leidimo naudoti žemės gelmių išteklius buvo pažeisti Lietuvos Respublikos žemės gelmių įstatymo reikalavimai. Už šį pažeidimą ūkininkės įgaliotam asmeniui surašytas administracinio nusižengimo protokolas (ANK 111str. 1 d.)

Vadovaujantis Lietuvos Respublikos mokesčio už valstybinius gamtos išteklius įstatymu, už valstybinius gamtos išteklius turi būti mokamas mokestis. Lietuvos geologijos tarnybos specialistai atliko matavimus ir paskaičiavo, kad iš karjero buvo išgauta daugiau kaip keturiolika su puse tūkstančių kubinių metrų žvyro. Kadangi iš karjero buvo leista iškasti tik 10 tūkstančių kubinių merų naudingų iškasenų, už likusį iškasto žvyro kieki paskaičiuoti mokesčiai padidintu tarifu, kaip tai numato įstatymas.    

Už be leidimo ir nemokant mokesčių iškastą žvyrą karjero eksploatuotojui teks sumokėti per 20 tūkstančių eurų mokesčių padidintu tarifu.