Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Žemės valanda

2017-03-27


Norėdami atkreipti dėmesį į klimato situaciją mūsų planetoje, tūkstančiai pasaulio miestų šeštadienį prisijungė prie akcijos „Žemės valanda“ ir valandai išjungė šviesas. Prie šios akcijos prisijungė ir aplinkosaugininkai.

Kovo 25 d. 20:30 val. Plungės miesto aikštėje jaunimo organizacija „Krantas“ organizavo „Žemės valandos“ akciją. Prie šios akcijos prisijungė skautai, savanoriai, Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Plungės rajono agentūros darbuotojai, Plungės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai. Jaunimas iš žvakučių suformavo skaičių „60“. Tuo pabrėždami, kad prisijungiame prie visame pasaulyje vykdomos akcijos „Žemės valanda“ ir simboliškai leisime vienai valandai, tai yra 60 minučių, planetai atsikvėpti. Visuomeniniuose pastatuose buvo išjungtos šviesios.

Jau trečius metus iš eilės mokslininkai užfiksuoja aukščiausią šių laikų temperatūrą Žemėje. Daugelio mokslininkų teigimu, žmonija dar gali išvengti blogiausių klimato pasekmių, susijusių su kylančiu jūros lygiu, smarkėjančiomis, potvyniais, audromis ir sausromis. „Žemės valanda“ pirmą kartą pasaulyje paminėta 2007 metais Sidnėjuje, kai keli milijonai žmonių valandai išjungė šviesą. Taip žmonės leido Žemei „atsikvėpti“ ir paskleidė idėją apie būtinybę kovoti su klimato kaita. Ši iniciatyva išplito visame pasaulyje ir šiandien joje dalyvauja daugiau nei 170 šalių.

Žemės valanda yra simbolinė akcija ir duomenys apie tai, kiek energijos sutaupoma jos metu, nėra renkami.