Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Inkilų kėlimo šventė

2017-03-20

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Plungės r. agentūros pareigūnai kartu su Valstybinės miškų tarnybos Klaipėdos teritorinio poskyrio darbuotojais dalyvavo Plungės miesto vaikų darželio “Pasaka“ surengtoje inkilų įkėlimo šventėje. Be darželio auklėtinių ir administracijos darbuotojų šventėje dalyvavo Plungės savivaldybės atstovai ir kiti svečiai. Vaikams buvo papasakota keturiasdešimties paukščių dieną, kovo mėnesį grįžtančius paukščius ir aplinkos tausojimą.

    Kasmet kovo 10 d. Lietuvoje minima keturiasdešimties paukščių diena, kuri simbolizuoja paukščių sugrįžimą. Tikima, kad šią dieną jau būna sugrįžę apie keturiasdešimt svetur žiemojusių paukščių rūšių. Vaikams taip pat papasakota apie astronominį pavasarį. Astronominis pavasaris prasideda kovo 22-ąją, kai diena susilygina su naktimi. Kovą iš pietų grįžta paukščiai keliauninkai – apie 70 rūšių. Pirmieji parskuba vieversiai ir pempės, ima buriuotis antys, dančiasnapiai, kirai, pilkieji garniai, pasirodo pirmieji varnėnai. Kovo 19 diena minima Pempės diena, 25-ąją - Gandro sugrįžtuvės. Iš tolimosios Afrikos į savo gandralizdžius grįžta baltieji gandrai. Jie per metus ten ir atgal sukaria daugiau nei 20 tūkstančių kilometrų. Kovui įsibėgėjus grįžta strazdai, kikiliai, liepsnelės, nendrinės startos, perkūno oželiai, žąsys ir kiti. Lietuvą palieka svečiai iš šiaurės- sniegstartės, tūbuotieji suopiai ir kiti. Brinksta pumpurai, medžiai srūva sula. Pražysta lazdynas, gluosniai, šalpusnis, žibuoklės, pradeda kaltis žolė. Bunda varlės, vabzdžiai, žuvys, ima neršti lydekos.

     Pasakojimų sužavėti vaikai, sakė lauks sugrįžtančių paukščių ir stebės bundančią gamtą. Baigiantis šventei buvo keliami inkilai į darželio teritorijoje esančius medžius. Inkilus kartu su vaikučiai pagamino jų tėveliai ir seneliai. Vaikučiams buvo užduodami įvairūs klausimai, juos teisingai atsakę buvo apdovanoti simboliniais prizais.