Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Tikrinant Radviliškio ir Pakruojo rajonus aptikta nemažai pažeidimų

2017-03-17

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (ŠRAAD) kontrolės organizavimo skyriaus pareigūnai surengė reidus ir tikrino Pakruojo ir Radviliškio rajonus. Nustatyta nemažai pažeidimų. Automobilius tvarkantys asmenys netvarko atliekų, demontuoja automobilius neturėdami taršos leidimų, o ūkininkai laukuose verčią mėšlą ir pelenus pažeisdami aplinkosauginius reikalavimus.  

ŠRAAD kontrolės organizavimo skyriaus pareigūnai nuolat rengia reidus ir tikrina įvairias teritorijas. Šį kartą buvo pasirinkti Pakruojo ir Radviliškio rajonai. Pirmąjį pažeidimą aplinkosaugininkai nustatė dar nepasiekę Pakruojo rajono. Netoli kelio Šiauliai – Pakruojis buvo pastebėtos trys didžiulės krūvos pelenų. Kaip paaiškėjo pelenus į laukus atvežė ir supylė viena žemės ūkio bendrovė. Pelenais buvo ketinama tręšti laukus. Tręšti pelenais galima tačiau, turi būti atlikti pelenų tyrimai ir sudarytas tręšimo planas, kurio bendrovė neturėjo. Atsakingam asmeniui buvo surašytas protokolas ir paskirta 150 eurų bauda. Taip pat teiktas privalomas nurodymas pelenus surinkti ir priduoti atliekų tvarkytojams.

Radviliškio rajone, netoli Baisogalos laukuose aptiktos didžiulės mėšlo krūvos. Mėšlo ir srutų tvarkymo aplinkosaugos reikalavimų aprašas numato, kad asmenys gali tirštąjį mėšlą laikyti rietuvėse lauke, tačiau privalo paisyti reikalavimų.  Tai yra tirštojo mėšlo kiekis rietuvėje negali viršyti tam laukui tręšti leidžiamo panaudoti mėšlo kiekio, rietuvės vieta turi būti parenkama siekiant užtikrinti didžiausius atstūmus iki gyvenamosios ir visuomeninės paskirties objektų. Be to rietuvė įrengiama lauko vietoje, kuri niekada nebūna apsemiama vandens, ji privalo būti apjuosta ne žemesniu kaip 20 cm aukščio žemės pylimu. Pylimas turi būti įrengtas taip, kad visą mėšlo saugojimo laikotarpį srutos neištekėtų už jo ribų, o ruošiant vietą tirštojo mėšlo rietuvei, pirmiausia ant lauko dirvos paviršiaus suformuojamas durpių arba smulkintų šiaudų pasluoksnis, skirtas srutoms nuo mėšlo sugerti.

Deja, mėšlas laukuose laikomas pažeidžiant daugelį reikalavimų. Nustatyta, kad mėšlas priklauso trims ūkiams. Nustačius atsakingus asmenis, jiems bus surašyti administracinio nusižengimo protokolai. Už srutų tvarkymo aplinkosauginių reikalavimų pažeidimus (ANK 260 str. 3d.) asmenims yra numatyta bauda nuo 30 iki 60 eurų, o juridinių asmenų vadovams ir kitiems asmenims nuo 60 iki 140 eurų.

Reido metu tikrinti ir transporto priemones remontuojantys asmenys. Nustatyti trys atvejai kuomet autoservisai netinkamai tvarkė atliekas, jų nerūšiavo ir nevedė apskaitos. Atsakingiems asmenims bus surašyti protokolai ir laukia nemenkos baudos. Administracinių nusižengimų kodeksas (ANK 247 str. 38d.) už atliekų tvarkymą reglamentuojančių teisės aktų reikalavimų nevykdymą numato baudą nuo 300 iki 850 eurų.

Nustatyti ir keli netinkamų eksploatuoti transporto priemonių ardymo atvejai. Aplinkosaugininkai nuolat primena, kad automobilius demontuoti gali tik leidimus turintys asmenys. Be leidimų žmonės ir įmonės šia veikla verstis negali. Administracinių nusižengimų kodeksas (ANK 235 str. 4d.) už ūkinės ar kitokios veiklos objektų statyba ir naudojimą pažeidžiant aplinkos apsaugos reikalavimus numato baudą asmenims nuo 300 iki 560 eurų, o juridinių asmenų vadovams – nuo 900 iki 1700 eurų ir kitiems atsakingiems asmenims – nuo 600 iki 1150 eurų.