Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Mažeikių rajone apvirtus vilkikui į aplinką išsiliejo naftos produktai

2017-03-07

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (ŠRAAD) Mažeikių rajono agentūra gavo pranešimą, kad Mažeikių rajone apvirtus vilkikui į aplinką išsiliejo karštas bitumas. Bitumo tekėjimui sustabdyti buvo įrengti smėlio pylimai. Aplinkosaugininkai atsakingiems asmenims teiks privalomą nurodymą, dėl avarijos padalinių likvidavimo.

Avarija, kurios metu į aplinką išsiliejo apie 20 tonų karšto bitumo, įvyko vakar ryte, kelyje Mažeikiai – Plungė, ties Sedos miesteliu. ŠRAAD Mažeikių rajono agentūros darbuotojai gavę pranešimą apie avariją, nedelsiant išvyko į įvykio vietą. Kaip paaiškėjo, vilkikas iš Mažeikių į Kauną gabeno daugiau kaip 25 tonas karšto bitumo, kelių taisymui. Dėl slidžios kelio dangos, vairuotojas sankryžoje vilkiko nesuvaldė ir šis apvirto. Iš pažeistos cisternos, didžioji dalis bitumo išsiliejo į aplinką. Dalis jo pateko ant važiuojamosios kelio dalies, o dalis nutekėjo į pakelės griovį.

Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai ir kelininkai operatyviai įrengė smėlio pylimus, kad sustabdyti karto bitumo tekėjimą. Kaip prevencinė priemonė, šalia esančioje Varduvos upėje, ties drenažo žiotimis, buvo įrengta naftos produktų gaudyklė.  

Atstatant vilkiką, išsiliejo keli litrai variklio alyvos, kurie nedelsiant apdoroti sorbentu.

Atšalus bitumui jis bus surinktas. Mažeikių rajono agentūros pareigūnai atsakingiems asmenims teiks privalomą nurodymą, kad visi išsilieję natos produktai butų surinki, o teritorija sutvarkyta.

Tai ne pirmas panašus atvejis Šiaulių regione. Pernai netoli Šiaulių taip pat apvirto bitumą vežęs vilkikas.