Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Paukščių gripo sparnai virš Lietuvos

2017-03-03

Kauno regione nustatyti paukščių gripo atvejai verčia sunerimti visą Lietuvą. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) išleido įsakymą, o savivaldybių atstovai ragina seniūnus informuoti visuomenę.

 

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Mažeikių rajono agentūros pareigūnai dalyvavo Mažeikių rajono savivaldybės organizuotame ekstremalių situacijų posėdyje. Posėdyje, kuriame dalyvavo seniūnijų seniūnai ir atsakingų institucijų atstojai kalbėta dėl prevencinių priemonių poveikio taikymo paukščiu gripo atveju. Kauno regione užfiksuota paukščiu gripo atmaina nėra pavojinga žmonėms, tačiau labai pavojinga naminiams gyvūnams.

 

VMVT kovo 1d. išleido įsakymą, draudžiantį naminius paukščius laikyti lauke. Paukščiai turi būti uždaryti patalpose. Jei tokios galimybės nėra, erdvės, kurioje gyvena paukščiai, išėjimo į lauką aikštelės turi būti iš visų pusių užtvertos, o viršus – uždengtas stogu arba tinklu. Taip pat negalima girdyti paukščių vandeniu iš atvirų vandens telkinių, nes šie gali būti užteršti užkrėstomis paukščių išskyromis ar išmatomis. Paukščių pašaras turi būti laikomas laukiniams paukščiams ir gyvūnams neprieinamose vietose. Taip pat reikėtų izoliuoti naminius paukščius nuo vietų, patrauklių praskrendantiems laukiniams paukščiams, pavyzdžiui, atvirų vandens telkinių.

 

Seniūnų prašoma apie paukščių gripo grėsmę informuoti savo seniūnijų gyventojus ir vykdyti priežiūrą.

VMVT atkreipia dėmesį, kad bet kokiam asmeniui radus laukinį vandens paukštį, jo reikėtų neliesti ir apie tai pranešti Valstybinei maisto ir veterinarijos tarnybai. VMVT informuoti galima visą parą veikiančiu nemokamu telefono numeriu 8 800 40403.