Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Aplinkosaugininkai tikrina žvejus

2017-03-01

Baigiantis žvejybos ant ledo sezonui, Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai ko ne kasdien tikrina žvejus. Per kelias dienas nustatyta 10 pažeidimų,  sulaikytas lydekas žvejojęs vyras.

Vakar buvo tikrinami Šiaulių miesto ir rajono vandens telkiniai. Kaip paaiškėjo, Šiauliuose tik kas antras žvejas turi žvejo bilietą. Gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai patikrino 6 ant Talkšos ežero ledo žvejojusius vyrus. Tik trys iš jų turėjo žvejo bilietus. Likusiai trijulei surašyti nutarimai dėl administracinio nusižengimo ir paskirtos nuobaudos. Administracinių nusižengimų kodeksas (ANK 291 str. 1 d.) už mėgėjų žvejybos taisyklių ir kitų mėgėjų žvejybą reglamentuojančių teisės aktų pažeidimus numato bauda nuo 20 iki 60 eurų arba įspėjimą.

Rimtesni nemalonumai  laukia Kelmės rajono gyventojo S.M. (1972 m. 08mėn.). Vyras sulaikytas ant Bridvaišių ežero ledo. Gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai turėjo pranešimą, kad šiame ežere gaudomos lydekos. Informacija pasitvirtino. Patikrinus sulaikyto vyro kišenes rastos trys palaidinės su žuvelėmis. Kelmės rajono gyventojas prisipažino žvejojęs lydekas.

Nuo sausio 1 d. žvejyba masalui naudojant žuvelę draudžiama, o nuo vasario 1 d. iki kovo 20 d., kol nesibaigs lydekų nerštas, šių žuvų žvejyba išvis draudžiama. Piliečiui S.M. surašytas protokolas (ANK 291 str. 4d.). Už žvejybą draudžiamu būdu vyrui gresia bauda nuo 120 iki 300 eurų. Žalos gamtai Kelmės rajono gyventojui atlyginti nereikės, nes žvejyba buvo nesėkminga. Priešingu atveju už kiekvieną sugautą lydeką vyrui tektų pakloti dar po beveik 160 eurų.

Savaitgalį tikrinti ir Mažeikių rajono vandens telkiniai. Gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai kartu su Mažeikių rajono agentūros darbuotojais ir neetatiniais aplinkos apsaugos inspektoriais apžiūrėjo 6 vandens telkinius ir patikrino 28 sutiktus žvejus. 6 iš jų neturėjo žvejo bilietų. Jiems surašyti nutarimai dėl administracinio nusižengimo ir paskirtos nuobaudos.