Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Sprogimas granules gaminančioje Radviliškio įmonėje žalos gamtai šį kartą nepadarė

2017-02-24

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (ŠRAAD) pareigūnai po vakar Radviliškyje, granules gaminančioje įmonėje įvykusio sprogimo, šiandien dar kartą apžiūrėjo įmonę. Sprogimas ir gaisras kilo technologinėje linijoje. Apdegė dalis pastato ir keli kubiniai metrai smulkintos medienos. Pirminiais duomenimis žalos gamtai nepadaryta.

ŠRAAD Radviliškio rajono agentūros darbuotojai į granules gaminančią Radviliškio įmonę atvyko vakar apie 18 valandą, vos tik gavę pranešimą apie gaisrą. Gaisras jau buvo lokalizuotas. Kaip aplinkosaugininkams paaiškino Radviliškio priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas, sprogimas įvyko technologinėje linijoje. Jo priežastys dar tiriamos. Sudegė ant transportavimo linijos buvęs nedidelis smulkintos medienos kiekis. Nuo ugnies nukentėjo sandėlio langai bei medinės durys. Gaisras per kelias dešimtis minučių buvo lokalizuotas.

Nors sandėlyje buvusios pjuvenos neužsidegė, vis dėlto jos buvo išvežtos į lauką ir dėl atsargumo sulietos vandeniu.

Gesinant gaisrą chemija naudota nebuvo, o panaudotas vanduo susikaupė betonuotoje įrengimų duobėje ir į aplinką nepateko.

Šiandien ŠRAAD specialistų grupė dar kartą apžiūrėjo įmonę ir teritorijas aplinkui. Jokių galimos taršos šaltinių nenustatyta.

Pernai spalio pradžioje toje pačioje įmonėje kilęs ir 12 parų siautėjas gaisras padarė milijoninę žalą gamtai. Gaisro metu dūmais buvo užterštas oras, o gesinimo metu panaudotai chemijai ir vandeniui patekus į nuotekų tinklus bei paviršinius vandens telkinius buvo užterštas Obelės upelis ir Petraičių tvenkinys. 

Užgesinus gaisrą įmonė sudarė aplinkos atkūrimo priemonių planą, pagal kurį turi sutvarkyti gaisro gesinimo metu užterštas teritorijas, pasirūpinti užterštu vandeniu, atlikti užterštos teritorijos tyrimus ir suplanuoti priemones žuvų ištekliams atkurti. Pagal ŠRAAD įteikta privalomą nurodymą priemonių planas turi būti įvykdytas iki 2017 m. balandžio 30 d..