Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Plungės rajone nustatyti 8 mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimai

2017-02-21

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Plungės rajono agentūros darbuotojai tikrino vandens telkinius ir medžioklės plotus. Reido metu nustatyti 8 mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimai. Žvejai žvejojo neturėdami žvejo bilietų ir smaigų.

Aplinkosaugininkai patikrino 23 Plungės rajono vandens telkinius ir 7 medžioklės plotus. Medžioklės taisyklių pažeidimų nenustatyta. O žvejai buvo ne visi drausmingi. Reido metu buvo patikrinti 66 žvejai, aštuoniems iš jų surašyti nutarimai. 4 pažeidimai nustatyti ant Prūsalių kaimo tvenkinio ledo. 3 žvejai žvejojo neturėdami žvejo bilietų, o vienas neturėjo smaigų. Po 2 pažeidimus nustatyta Stanelių ir Glaudžių kaimo tvenkiniuose. Trys iš pažeidėjų neturėjo žvejo bilietų, o vienas smaigų. Pažeidėjams pasisekė, kad jie nebuvo sugavę žuvų. Priešingu atveju jų lauktu griežtesnė atsakomybė ir tektų atlyginti gamtai padarytą žalą.

Aplinkosaugininkai primena, kad visi žvejai, žvejojantis ant ledo, turi su savimi turėti smaigus, o teisę nemokamai žvejoti turi tik socialinio draudimo pensininkai ir vaikai iki 16 metų. Jie gali žvejoti nemokamai be žvejo mėgėjo bilieto visuose telkiniuose, išskyrus privačius dirbtinius vandens telkinius. Visi kiti žvejai nemokamai gali žvejoti tik du kartus metuose - liepos 6 d. ir rugpjūčio 15 d. Nemokamai galima žvejoti visuose valstybiniuose vandens telkiniuose, į kuriuos išduoti leidimai naudoti žūklės plotą (išnuomotuose telkiniuose) ir į kuriuos neišduoti leidimai naudoti žūklės plotą (neišnuomotuose telkiniuose), išskyrus vandens telkinius, kuriuose organizuota limituota (licencinė) žvejyba.