Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Baigėsi akcija „Kaminukas“

2017-02-21

Baigėsi, daugiau kaip mėnesį trukusi, akcija „Kaminukas“. Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento darbuotojai akcijos metu surengė per 50 reidų ir išaiškino 24 pažeidimus. Pažeidėjams paskirta baudų už beveik 1000 eurų.

Akcijos „Kaminukas“ metų aplinkosaugininkai Šiaulių regione patikrino daugiau kaip 130 ūkio subjektų ir beveik 70 fizinių asmenų. Nustatyta 13 atvejų kuomet įmonės atliekas naudojo kaip kurą ir 11 atvejų kuomet atliekas ir šiukšles į krosnis grūdo gyventojai. Daugiausiai pažeidimų nustatyta Šiaulių mieste ir rajone – 10, Telšių rajone – 4. Akmenės, Joniškio, Plungės rajonuose po 3 atliekų deginimo atvejus. Pažeidimų šiemet neužfiksuota Kelmės ir Radviliškio rajonuose.

Statistika rodo, kad atliekų deginimo atvejų po truputi mažėja. Pernai per akciją „Kaminukas“ Šiaulių regione buvo nustatyta beveik 40 atvejų kuomet žmonės degino šiukšles. Tačiau dar nevisi žino, kad eksploatuojant katilus tiek buityje, tiek įmonėse galima naudoti tik kurą. Atliekas deginti griežtai draudžiama. Deja pasitaiko atvejų, kuomet kaip kuras naudojama dažyta ir kitaip apdirbta mediena, baldų gamybos atliekos, seni langai, laminuota plokštė. Nustatyta atvejų, kuomet buvo deginamos pakuotės, plastikas, o taip pat naudoti tepalai. 

Nors akcija „Kaminukas“ ir baigiasi, tačiau aplinkosaugininkai ir toliau stebės kaminus, bei tikrins įmones ar šios nedegina atliekų. Gyventojai įtariantys, kad jų kaimynystėje deginamos atliekos, apie tai gali pranešti į artimiausią aplinkos apsaugos agentūrą arba bendruoju pagalbos telefonu 112.