Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Plungės rajono vaikams surengtos pratybos „Saugus elgesys ant ledo“

2017-02-10

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Plungės rajono agentūros darbuotojai dalyvavo Plungės  priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnų kartu su Plungės rajono savivaldybe ir rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuru surengtose prevencinėse pratybose „Saugus elgesys ant ledo“. Įspūdingi mokymai miesto moksleiviams ir vaikams surengti ant Gondingos tvenkinio (Babrungo upės) ledo. Pratybų dalyviai gyvai pamatė ir sužinojo kaip reikia ropštis iš vandens įlūžus ledui.

Pavasarį,  kuomet ima plonėti ledas, įvyksta nemažai nelaimių. Neretai nukenčia vaikai. Tad užbėgdami įvykiams už akių, Plungės rajono gelbėtojai surengė mokymus vaikams. Mokymuose dalyvavo Plungės Saulės gimnazijos, akademiko Adolfo Jucio pagrindinės mokyklos, vyskupo Motiejaus Valančiaus pradinės mokyklos moksleiviai, „Vyturėlio“ ir „Raudonkepuraitės“ lopšelių-darželių vaikai.

Pratybų dalyviai gyvai pamatė ir sužinojo, kaip reikia ropštis iš vandens įlūžus ledui.  Gelbėtojai pademonstravo dviejų lanksčia sujungtų smaigų praktinę išlipimo ant ledo naudą. Taip pat mokė, kaip nepasiduoti panikai, kokią pagalbą suteikti ištrauktajam, nukentėjusiam žmogui. Paaiškino, kokio storio ledas išlaiko žmogų ar vaikų grupę, vaikštančių, ar žaidžiančių ant ledo. Gelbėtojai pademonstravo nuoseklią eigą skęstančiojo gelbėjimo operacijos ir atsakė į daugybę jaunųjų dalyvių klausimų.

Savivaldybės atstovai vaikams ir kitiems pratybų dalyviams įteikė „Saugaus elgesio ant ledo“ atmintines bei palinkėjo smagių ir saugių  žiemos pramogų ant ledo.

Aplinkosaugininkai primena, kad visi žvejai mėgėjai, žvejojantis ant užšalusių vandens telkinių  ledo, privalo su savimi turėti du lanksčia jungtimi sujungtus smaigus, kurių pagalba būtų galima išlipti ant ledo įlūžus. Nepaisantiems šio nurodymo administracinių nusižengimų kodeksas numato baudą iki 60 eurų.