Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Akmenės rajone nustatyti du atliekų deginimo atvejai

2017-01-26

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Akmenės rajono agentūros darbuotojai vykdydami akciją „Kaminukas“ tikrino gyvenvietes ir įmones. Neapsieita be pažeidimų. Nustatyti du atvejai kuomet buvo deginamos baldų plokštės.

Akcijos metu Akmenės rajone suorganizuoti 6 reidai, kurių metu tikrinti individualiųjų gyvenamųjų namų kvartalai, garažų teritorijos. Patikrintos 4 baldų gamybos įmonės ir 4 automobilių remonto dirbtuvės. Aplinkosaugininkai aplankė 15 gyvenviečių. Nustatyti du avėjai, kuomet buvo deginamos senų baldų atliekos.

Naujojoje Akmenėje vienos įmonės darbuotojai patalpas šildėsi degindami baldų plokštes. Tame pačiame miestelyje pažeidimas užfiksuotas ir individualioje valdoje. Vienas gyventojas savo namo kieme pastatęs metalinę statine degino senus baldus. Deginimui buvo paruošta ir daugiau atliekų, tokių kaip automobilių elektros instaliacijos izoliacijos.

Abiem atvejais atsakingiems asmenims surašyti protokolai (ANK 242 str. 1d.). Už atliekų deginimą yra numatyta bauda asmenims nuo 60 iki 300 eurų ir juridinių asmenų vadovams ar kitiems atsakingiems asmenims – nuo 170 iki 1170 eurų.

Akmenės rajono agentūros darbuotojai ne tik ieškojo pažeidėjų bet ir susitiko su ūkininkais. Akmenės rajono savivaldybėje į seminarą susirinkusioms šešioms dešimtims vietos ūkininkų priminta apie atliekų laikymą, tvarkymą ir pridavimą atliekų tvarkytojams. Papasakota apie privalomų metinių ataskaitų pateikimą Aplinkos apsaugos agentūrai.

Akcija „Kaminukas“ vyksta nuo sausio 6 iki vasario 15 dienos. Tad reidai bus organizuojami ir toliau. Aplinkosaugininkai visiems primena, kad atliekas deginti griežtai draudžiama. Jos turi būti priduodamos atliekų tvarkytojams.