Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Ieškomas atliekomis atsikratęs Joniškio rajono gyventojas

2017-01-24

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Joniškio rajono agentūros aplinkosaugininkams, pravažiuojant netoli Buivydžių kaimo esančios autobusų stotelės, dėmesį patraukė ant lauko gulintis juodas maišas. Apžiūrėjus paaiškėjo, kad maišas pilnas komunalinių ir statybinių atliekų.

Aplinkosaugininkai atliekas apžiūrėjo ir perdavė atliekų tvarkytojams. Bus bandoma nustatyti atliekomis atsikračiusį žmogų. Pažeidėjui gresia nemenka bauda.

Joniškio rajono agentūra informuoja, kad nuo šių metų sausio 1 d. įsigaliojus naujam Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodeksui keičiasi baudos už aplinkos užteršimą atliekomis. Toks kiekis išmestų šiukšlių, užtraukia baudą nuo vieno šimto penkiasdešimt iki trijų šimtų eurų. Už mažesnį, kaip vienas šimtas kubinių decimetrų (0.1 m3) nepavojingų atliekų, kiekiu užteršus aplinką gręsią įspėjimas arba baudą nuo trisdešimt iki devyniasdešimt eurų, o už aplinkos užteršimą vieno kubinio metro ir didesniu nepavojingų atliekų kiekiu užtraukia baudą nuo penkių šimtų penkiasdešimt iki vieno tūkstančio penkių šimtų eurų. Taip pat, be baudos, šiukšlintojams gali tekti susimokėti ir gamtai padarytą žalą – nemažiau kaip 145 eurų.

Nerūšiuotas komunalines atliekas privaloma išmesti į mišrių komunalinių atliekų konteinerius, rūšiuotas atliekos metamos į konkrečiai medžiagai skirtus konteinerius. Specifinės atliekos, tokios kaip statybinės, baldai ir kitos turi būti priduodamos atliekų tvarkytojams. Tai galima padaryti, atliekas atvežus į stambegabaričių atliekų surinkimo aikšteles, kur atliekos priimamos nemokamai. Daugiau informacijos apie atliekų pridavimą Šiaulių regiono gyventojai gali rasti svetainėje www.sratc.lt .

Joniškio rajono agentūra prašo gyventojus būti pilietiškais ir pastebėjus šiukšlinimo atvejus apie tai pranešti bendruoju pagalbos numeriu 112.

Saugokime ir tausokime aplinką, kurioje patys gyvename, nes gamta pats didžiausias mūsų turtas.