Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Radviliškio rajone neteisėtai nušauta besilaukianti briedžio patelė

2017-01-23

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento gyvosios gamtos apsaugos inspektoriams pranešta, kad Radviliškio rajone neteisėtai sumedžiota briedžio patelė. Kaip paaiškėjo patelė buvo besilaukianti. Per klaidą gyvūną sumedžiojusiam medžiotojui gresia rimti ne malonumai ir teks atlyginti didžiulę gamtai padarytą žalą.

Apie incidentą Radviliškio rajone, medžiotojai aplinkosaugininkams pranešė sekmadienio pavakarę. Legečių miške „Stumbro“ medžiotojų būrelio medžiotojas K.J. (1991 m. 06 mėn.) medžiodamas nušovė briedžio patelę. Iki vasario 1 d. dar galima medžioti briedžių jauniklius ir antramečius patinus. Medžiotojas, neįsitikinęs, šovė į mažiausią bandoje buvusį gyvūną. Nuo medžiotojo kulkos krito patelę. Skrodimo metu paaiškėjo, kad patelė buvo vaikinga. Tad medžiotojui teks atlyginti ženkliai didesnę gamtai padarytą žalą.

K.J. surašytas protokolas (ANK 290 str. 8,9d.). Medžiotojui už neteisėtą gyvūno sumedžiojimą gresia bauda nuo 800 iki 1800 eurų , ginklo konfiskavimas ir teisės medžioti atėmimas nuo metų iki penkerių. Be to teks atlyginti gamtai padarytą žalą – 6680 eurų.

Visa surinkta medžiaga bus perduota teismui, kuris ir spręs, kokia nuobaudą medžiotojui paskirti.