Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Prasideda akcija “Kaminukas”

2017-01-06

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas, kaip ir kiti Lietuvos aplinkosaugininkai, pradeda vykdyti akcija „Kaminukas“. Nuo sausio 6 iki vasario 15 d. bus organizuojami reidai ir tikrinamos tiek įmonės, tiek individualių namų savininkai.

Eksploatuojant katilus tiek buityje, tiek įmonėse galima naudoti tik kurą. Atliekas deginti griežtai draudžiama. Jos turi būti priduodamos atliekų tvarkytojams. Deja šio draudimo paiso ne visi. Pasitaiko atvejų, kuomet kaip kuras naudojama dažyta ir kitaip apdirbta mediena. Tai seni langai, baldų gamybos atliekos, laminuota plokštė. Deginamos ir pakuotės bei drabužiai.  

Gyventojams nepaisantiems aplinkosauginių reikalavimų gresia ne tik baudos bet ir teks atlyginti gamtai padarytą žalą. Žala priklauso nuo sudegintų atliekų kiekio. Minimali žala – 100 eurų.

Aplinkosaugininkai primena, kad naudotus, dažytus medinius ar plastikinius gaminius ir jų atliekas naudoti, kaip kurą, griežtai draudžiama. Įmonės, atliekančios langų, durų ar kitų gaminių keitimą, privalo surinkti minėtas atliekas ir priduoti jas atliekų tvarkytojams. Palikti jas užsakovams griežtai draudžiama. Įrašai sutartyse, apie senųjų gaminių (atliekų) palikimą užsakovui yra neteisėti ir užtraukia administracinę atsakomybę tiek naudotojams, tiek užsakymų vykdytojams.

Pernai vykdant akcija „Kaminukas“ Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento darbuotojai patikrino daugiau kaip 200 objektų. Buvo nustatyti 39 atliekų deginimo atvejai. Pažeidėjams surašyti protokolai ir paskirta baudų už daugiau kaip tūkstantį eurų.