Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Šiaulių regione lankėsi aplinkos ministras Kęstutis Navickas

2016-12-29

Aplinkos ministras Kęstutis Navickas lankėsi Šiaulių regione. Ministras apžiūrėjo pavojingų atliekų tvarkymo įmonę UAB „Toksika“ ir Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centrą. Taip pat aplankytas Radviliškis, kurio gyventojai vis dar jaučia medžio granulių gamykloje kilusio gaisro padarinius.

Šią savaitę Aplinkos ministras Kęstutis Navickas susitiko su pavojingų atliekų tvarkymo įmonės UAB „Toksika“ ir Šiaulių regiono atliekų tvarkymo centro atstovais. Apžiūrėjus įmones, aptarti aktualius atliekų tvarkymo klausimai.

Viena pagrindinių Aplinkos ministerijos kuruojamų sričių yra atliekų tvarkymo sektorius, kuris liečia kiekvieną žmogų. Siekiama, kad atliekos būtų rūšiuojamos ir tinkamai sutvarkomos. Rūšiavimas turėtų būti atliekamas nuo pirmos grandies – gyventojų. Ieškoma būdų, kaip gyventojus paskatinti atliekas rūšiuoti atsakingiau. Kitais metais turi būti baigtas diegti ir biologiškai skaidžių arba maisto atliekų sutvarkymas. Taip pat sprendžiamas klausymas ar reikia Lietuvoje dviejų atliekų deginimo jėgainių, kurių statybos projektai rengiami Kaune ir Vilniuje.

Lankydamasis Šiaulių regione, ministras Kęstutis Navickas susitiko ir su Radviliškio gyventojais, savivaldybės ir tarnybų atstovais. Nukentėję nuo spalio mėnesį medžio granulių gamykloje kilusio didžiulio gaisro gyventojai baiminasi nelaimės pasikartojimo. Ministras domėjosi ar imamasi visų reikiamų priemonių gyventojų saugumui užtikrinti, ar likviduojami gaisro padariniai, ar laikomasi darbų terminų.

Pasak ugniagesių atstovų, bendrovė ne kartą buvo bausta už didesnio negu leidžiama medžio atliekų kiekio laikymą. Dabar įmonė įsipareigojusi iki kitų metų sausio 31 d. įvykdyti visus priešgaisrinės saugos reikalavimus ir sutvarkyti žaliavas taip, kad medžio atliekų kalnai neviršytų 8 metrų aukščio.

Gaisro, kilusio įmonėje, metu buvo padaryta didžiulė žala gamtai, kuri jaučiama iki pat šiol. Dėl bendrovės veiklos ir joje kilusio gaisro prokuratūra atlieka ikiteisminį tyrimą. Teismas spręs, ar įmonei bus leista toliau vykdyti veiklą ir kiek žalos reikės atlyginti. Šiai dienai paskaičiuota, kad gamtai padaryta žalos už daugiau kaip 1,5 milijono eurų.