Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Aplinkosaugininkai susitiko su Žeimelio moksleiviais

2016-12-19

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Pakruojo rajono agentūros darbuotojai kartu su Pakruojo priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko pavaduotoju ir Žeimelio žvejų klubo atstovais „Beržtalis“ lankėsi Žeimelio gimnazijoje. Moksleiviams papasakota apie aplinkos apsauga nuo teršimo ir apie saugų elgesį ant ledo.  

Žeimelio gimnazijoje surengtame susitikime dalyvavo itin įvairaus amžiaus mokiniai, nuo 1 iki 8 klasės. Pagrindinis aplinkosaugininkų tikslas mokinius supažindinti su aplinkos tarša ir jos padariniais. Mokiniams pristatytas pranešimas apie mūsų kasdienę antropogeninę veiklą, kuri  teršią aplinką. Tai - šiukšlinimas, neteisingas atliekų rūšiavimas ir laikymas, deginimas, aplinkos teršimas nuotekomis ir kitais taršalais.

Kad mokiniams nebūtų nuobodu klausyti pranešimo, viskas buvo pateikiama iliustruotomis nuotraukomis, kurios surinktos ir užfiksuotos dirbant aplinkosaugininkams Pakruojo rajone. Vaikai aktyviai dalyvavo, noriai diskutavo ir komentavo nuotraukas, kuriose fiksuojama įvairiausia tarša, kuri yra mūsų visų neatsakingo gyvenimo padarinys.

Antroje susitikimo dalyje vaikai gavo itin naudingos informacijos iš kolegų gaisrininkų. Jie supažindino vaikus su ledo ypatumais, kada ledas jau saugus, kada dar ne. Taip pat kaip išvengti, kad neįlūžtume ant nesaugaus ledo ir kaip galų gale elgtis įlūžus, kad išgelbėtume savo ir kitų gyvybę.  

Vizualiai vaikams pademonstruota, kaip atrodo ledo smaigai, kurie yra privalomi lipant ant ledo.