Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Kelmės rajone sumedžiotas antras vilkas

2016-12-06

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Kelmės rajono agentūra gavo pranešimą, kad Kelmės rajone sumedžiotas dar vienas vilkas. Varyminės medžioklės metu buvo nušauta suaugusi vilkė. Tai jau aštuntas vilkas sumedžiota Šiaulių regione šį vilkų medžiojimo sezoną.

Vilkas Kelmės rajone, Kražių seniūnijos, Raudgirio miške buvo sumedžiotas savaitgalį. Varyminės medžioklės metu medžiotojas V.B. pastebėjo atbėgantį vilką. Šūvis buvo taiklus. Kulkos pakirsta krito suaugusi patelė.

Tai jau antras vilkas nušautas Kelmės rajone. Pirmas - suaugęs patinas, nuo medžiotojo kulkos, krito Kelmės rajone, Virtukų miške spalio 31d.. Vilką sumedžiojęs vyras prieš pradedant sumedžioto gyvūno dorojimą, kaip to ir reikalaujama, telefonu informavo Valstybinės aplinkos apsaugos tarnybos informacijos priėmimo ir valdymo centrą. Tačiau raštišką pranešimą apie sumedžiotą vilką Šiaulių RAAD Kelmės rajono agentūrai medžiotojas pateikė daug vėliau nei  per 12 valandų. Be to medžiotojas nepaėmė sumedžioto vilko mėginių. Medžiotojui pažeidusiam Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisykles, buvo surašytas protokolas (ATPK 85 str. 1 d.).

Aplinkosaugininkai primena, kad vykdomi vilkų populiacijos genetiniai tyrimai  ir vilkus sumedžioję medžiotojai privalo atpjauti raumens mėsos (2x2 cm) gabalėlį, jį supakuoti ir įforminus, laikyti šaldytuve iki perdavimo. 

2016-2017 m. vilkų medžioklės sezonu, kuris prasidėjo spalio 15 d., aplinkos ministro Kęstučio Trečioko įsakymu, leista sumedžioti 60 vilkų. Sumedžiota jau daugiau kaip 30 vilkų. Šiaulių regione medžiotojai sumedžiojo aštuonis vilkus. Po du vilkus nušauta Mažeikių, Radviliškio ir Kelmės rajonuose, po vieną Šiaulių bei Plungės rajonuose.

Šiemet du trečdaliai bendro limito (40 vilkų) skirti sumedžioti visoje šalies teritorijoje, o vienas trečdalis (20 vilkų) – vienuolikai savivaldybių, kuriose vilkai pridarė daugiausia žalos. Ne mažiau kaip po vieną vilką leista sumedžioti Alytaus, Biržų, Molėtų, Rokiškio, Širvintų, Tauragės ir Vilkaviškio rajonų savivaldybių teritorijose, ne mažiau kaip du vilkus – Kupiškio rajono, ne mažiau kaip tris – Klaipėdos rajono, ne mažiau kaip po keturis  – Lazdijų ir Varėnos rajonų savivaldybių teritorijose. Jeigu šiose savivaldybėse iki gruodžio 31 d. vilkų sumedžiojimo limitas nebus išnaudotas, jis galės būti panaudotas visoje šalyje.