Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Radviliškyje atšaukta ekstremali situacija

2016-11-28

Sutvarkius, per gaisrą granulių gamykloje paveiktas teritorijas, Radviliškyje, ekstremalių situacijų komisijos posėdyje buvo atšaukta ekstremali situacija. Pakruojo rajone, dėl Petraičių tvenkinio užteršimo paskelbta ekstremali situacija dar neatšaukiama, laukiama vandens tyrimų atsakymų.

Po gaisro granules gaminančioje įmonėje praėjus daugiau kaip mėnesiui Radviliškyje atšaukta ekstremali situacija. Gaisro metu aplink įmonės teritorija susikaupęs, panaudotas vanduo buvo perpumpuotas į senuosius Radviliškio miesto nuotekų valymo įrenginių rezervuarus. Išvalytos lietaus ir nuotekų kanalizacijos ir atkurtas jų darbas. Sutvarkyti ir veikia Radviliškio nuotekų valymo įrenginiai, kurių darbą buvo sutrikdęs iš gaisravietės patekęs užterštas vanduo.

Bendrovė, kurioje buvo kilęs gaisras, įpareigota parengti aplinkos atkūrimo planą, bei atlikti užterštos teritorijos tyrimus įvertinant aplinkos būklę, patekusių į aplinką taršalų kiekius, surinktų taršalų kiekius, taip pat išvalyto vandens bei pašalinto grunto kiekius. Užterštos teritorijos sutvarkymo ataskaita turi būti patekta Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentui iki kitų metų balandžio 30 d.

Ekstremalių situacijų komisija įpareigojo bendrovę pašalinti gaisrinės saugos ir žaliavų sandėliavimo pažeidimus. Šiaulių priešgaisriniai gelbėjimo valdybai, Nacionaliniam visuomenės sveikatos centrui ir Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentui pavesta vykdyti sustiprintą kontrole šiame objekte.

Pakruojo rajono ekstremalių situacijų komisija ekstremalios situacijos savo rajone dar neatšaukia. Bus laukiama Petraičių tvenkinio ir Obelės upės vandens cheminių tyrimų atsakymų. Aplinkosaugininkų nuolat atliekami vandens tyrimai rodo, kad vandens kokybė Obelės upėje ir Petraičių tvenkinyje atsistatė. Vandenyje ištirpusio deguonies kiekis penktadienį, Petraičių tvenkinio pradžioje buvo 7,99 mg/l, o prie ištekėjimo - 7,21 mg/l. Vandens rūgštingumas taip pat normalus.

Nuo ekstremalaus įvykio paskelbimo pradžios iš Petraičių tvenkinio į vandens telkinius buvo perkelta daugiau kaip 20 tonų gyvos žuvies. Praėjusią savaitę aplinkosaugininkai ir ugniagesiai gelbėtojai rinko kritusias žuvis. Kritusių žuvų surinkta daugiau kaip 4 tonos.

Petraičių tvenkinys bei Obelės upė bus ir toliau stebimi, nuolat atliekami tyrimai.