Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai susitiko su valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnais

2016-11-25

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos darbuotojai susitiko su valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnais. Pareigūnai supažindinti su medžioklės ir mėgėjų žvejybos taisyklėmis bei medžiotojams ir žvejams privalomais dokumentais.

Valstybės sienos apsaugoje dirbantys pareigūnai neretai susiduria su į medžioklę bei žvejybą vykstančiais ar iš jos grįžtančiai medžiotojais bei žvejais, o kartais ir brakonieriais. Tad aplinkosaugininkai pasieniečius supažindino su medžioklės taisyklėmis, medžiojamųjų gyvūnų terminais. Pareigūnams parodyta, kaip atrodo teisingai užpildytas medžioklės lapas. Pademonstruota kaip atrodo licencija skirta sumedžiotiems licencijuojamiems gyvūnams pažymėti ir paaiškinta kokiems gyvūnams licencijos privalomos.

Susitikimo metu aptarta, kaip pareigūnai turi elgtis sustabdžius automobilį ir jame radus sumedžiotą laukinį gyvūną. Papasakota, kaip medžiotojai privalo gabenti šaunamuosius ginklus, kokius dokumentus privalo turėti, tiek medžioklės metu, tiek jai pasibaigus.

Aplinkosaugininkai taip pat priminė mėgėjiškos žvejybos taisykles, paaiškino kur ir kokie leidimai žvejoti yra reikalingi. Papasakota apie draudžiamus žvejybos įrankius ir kitas subtilybes padedančias demaskuoti brakonierius.

Bendradarbiaujant su valstybės sienos apsaugos tarnybos pareigūnais siekiama išaiškinti nelegalias medžiokles ar brakonieriavimo atvejus.