Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Per gaisrą granulių gamykloje užterštas Pakruojo rajono Petraičių tvenkinys atsigauna

2016-11-22

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (ŠRAAD) pareigūnai nuolat stebi padėtį Radviliškio ir Pakruojo rajonuose, kurie nukentėjo dėl gaisro kilusioje granulių gaminimo gamykloje. Pastoviai atliekami paviršinio vandens tyrimai. Paskutiniais duomenimis Petraičių tvenkinys atsigauna. Tvarkomos pakrantės.

Šiandien atlikti vandenyje ištirpusio deguonies matavimai rodo, kad vandens kokybė Petraičių tvenkinyje sparčiai gerėja. Deguonies kiekis vandenyje didėja ir vakar jau pasiekė normą – 4 mg/l. Šiandien deguonies kiekis buvo jau daugiau kaip 6 mg/l. Tvenkinio pradžioje deguonies kiekis jau seniai padidėjąs, o vakar buvo daugiau kaip 8 mg/l. Stipriai sumažėjo ir prie Petraičių tvenkinio užtvankos susidarančių putų.

Šiandien aplinkosaugininkai, ugniagesiai ir Pakruojo rajono žvejai tvarkė Petraičių tvenkinio pakrantes. Nuo kranto ir plaukiant keturiomis valtimis buvo renkamos kritusios žuvys ir šiukšlės. Manoma, kad iki vakaro gali būti surinkta apie toną žuvies, kuri bus utilizuota. Pakruojo medžiotojų ir žvejų draugija įpareigota surinkti ir šiukšles perduoti atliekų tvarkytojams.

Nuo pat pirmų gaisro kilimo valandų padėtį Radviliškio ir Pakruojo rajonuose atidžiai stebi ŠRAAD pareigūnai. Apie situaciją nuolat informuojama Aplinkos ministerija, Aplinkos apsaugos agentūra ir rajonų savivaldybės. Buvo imami oro ir vandens tyrimai.

Spalio 13 d. pastebėjus, kad deguonies kiekis Obelės upėje kritinis ir sparčiai mažėja Petraičių tvenkinyje, apie tai buvo pranešta Pakruojo rajono savivaldybės administracijai ir Pakruojo rajono žvejų ir medžiotojų draugijai bei kitoms institucijoms. Padedant vietos žvejams, Pakruojo rajono žvejų ir medžiotojų draugija į kitus vandens telkinius perkėlė beveik 20 tonų įvairios žuvies.

Dėl granulių gamykloje kilusio gaisro ekstremalios situacijos buvo paskelbtos Radviliškio ir Pakruojo rajonuose. Gesinant degančias pjuvenas buvo sunaudotas labai didelis kiekis vandens- daugiau kaip 120 tūkstančių kūbų. Be to, gaisrui gesinti buvo naudojama daug  aplinkai pavojingos chemijos. Gesinant gaisrą užterštas vanduo pateko į paviršinius vandens telkinius bei į Radviliškio miesto nuotekų valymo įrenginius ir paralyžiavo jų veiklą.

Šiandien nuotekų valymo įrenginiai jau funkcionuoja, o užterštas vanduo iš aplinkinių teritorijų perpumpuotas į senus neveikiančius valymo įrenginių rezervuarus. Sutvarkyta ir veikia lietaus kanalizacija.  

ŠRAAD specialistai ir toliau atidžiai stebės situaciją rajonuose, kur ekstremalios situacijos dar neatšauktos.