Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Radviliškio rajone įžuvintas Vaitiekūnų tvenkinys

2016-11-22

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai dalyvavo įžuvinant Radviliškio rajono Vaitiekūnų tvenkinį. Paleista daugiau kaip tona žuvies.

Vykdydami žuvų išteklių naudojimo, atkūrimo ir apsaugos priemonių planą Vaitiekūnų tvenkinio nuomotojai – žvejų mėgėjų asociaciją „Rivida“ vandens telkinį praturtino plėšriomis žuvimis. Buvo paleista 1000 lydekaičių.

Be to asociacija savo iniciatyvą tvenkinį papildė karpiais. Buvo paleisti 800 trivasarių karių, kurio bendras svoris beveiki viena tona. Tad mėgstantis žvejoti Radviliškio rajone gali tikėtis neprasto laimikio.

Paleistos šiųmetės lydekaitės yra iki 40 cm. dydžio, jų žvejoti šiemet žvejai negali. Aplinkosaugininkai primena, kad lydekas galima gaudyti tik ne mažesnes, kaip 45 cm. ir vienos žvejybos metu galima sugauti ne daugiau kaip 3 lydekas.

Už mėgėjiškos žvejybos taisyklių pažeidimą gresia bauda iki 57 eurų su žvejybos įrankiu konfiskavimų, o sugautos žuvys gali kainuoti labai brangiai. Už mažesnes nei leistina ar daugiau sugautų žuvų nei leistina, skaičiuojama gamtai padaryta žala, tad už vieną neteisėtai sugautą lydekaitę tektų pakloti beveik 160 eurų.