Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Kelmės rajone aplinkosaugininkų sulaikytas neblaivus medžiotojas su nelegaliu ginklu

2016-11-17

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (ŠRAAD) pareigūnai reido metu, Kelmės rajone sulaikė medžiotoją, kuris į medžioklę išsiruošė neblaivus, be leidimo ginklui, be to nebuvo įrašytas į medžioklės lapą. Vyrui surašytas protokolas, gresia didžiulė bauda ir net laisvės atėmimas.

ŠRAAD Kelmės rajono ir Šiaulių agentūrų darbuotojai vakar vykdė reidą ir tikrino kaip naudojami gamtos ištekliai. Patikrinimo metu buvo gautas pranešimas dėl galimo brakonieriavimo. Kelmės rajone, Sketiškės kaimo ribose, Pašilės medžiotojų būrelio medžioklės plote, aplinkosaugininkai rado visureigį „Honda CRV“. Įtardami, kad automobiliu galėjo atvykti brakonieriai, pareigūnai surengė pasalą. Apie 17 valandą iš miško išėjo du ginkluoti vyrai. Tikrinant dokumentus paaiškėjo, kad vyrai medžioja. Vienas jų turėjo medžioklės lapą, bilietą ir leidimą ginklui. Tačiau antrasis turėjo tik medžiotojo bilietą.

Kelmės rajono, Pašilės kaimo gyventojas V.U. (1962m.) nebuvo įrašytas į medžioklės lapą. Paaiškėjo, kad medžiokliniu šautuvu ginkluotas vyras neturi leidimo ginklui. Leidimą ginklui iš medžiotojo atėmė policija, kai šis du kartus metuose, buvo sulaikytas girtas už vairo. Aplinkosaugininkai neabejojo, kad vyras neblaivus ir šį sykį. Nuo jo sklido stiprus alkoholio kvapas. Į įvykio vietą buvo iškviesti policijos pareigūnai, tačiau pasitikrinti girtumą vyras atsisakė.

Policijos pareigūnai išėmė V.U. turėtą medžioklinį šautuvą ir tris 12 kalibro šovinius. Vyras aiškino, kad ginklą jam esą paskolino pažįstamas medžiotojas. Už tai, kad medžiojo neblaivus (girtumą atsisakė nusistatyti) ir medžiojo neturėdamas leidimo ginklui V.U surašytas protokolas (ATPK 85 str. 7d.). Už šiuos pažeidimus Kelmės rajono gyventojui gresia bauda iki 1737 eurų, teisės medžioti atėmimas ir ginklo konfiskavimas.

Vyro laukia ir dar rimtesni nemalonumui, dėl neteisėto disponavimo ginklu ir šaudmenimis Kelmės rajono policija pradėjo ikiteisminį tyrimą. V.U uždarytas į areštinę.