Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Po gaisro Radviliškyje, paveiktos teritorijos apžiūrėtos iš sraigtasparnio

2016-11-08

Radviliškio ir Pakruojo savivaldybių ekstremalių situacijų komisijų valdymo nariai ir Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai, praėjusią savaitę, iš sraigtasparnio apžiūrėjo, prie gaisrą UAB „Gairelita“ paveiktas teritorijas. Ieškoma sprendimų padariniams šalinti.

Iš sraigtasparnio apžiūrėtos teritorijos paveiktos UAB „Gairelita“ vykusio gaisro. Apžiūrėtas Obelės upelis, Petraičių tvenkinys, Pakruojo tvenkinys, Niauduvos upelis bei pačios įmonės ir už jos ribų esančios teritorijos. Matyti, kad aplink įmonę yra susikaupę daug gesinimui panaudoto vandens ir jo kiekis, dėl kritulių nemažėja, o atvirkščiai didėja ir grasina užlieti kaimyninius sklypus.

Po skrydžio, Radviliškio rajono ekstremalių situacijų komisijos posėdyje, priimtas sprendimas iškasti tvenkinį, į kurį buvo supumpuotas dauboje, prie UAB „Gairelita“ teritorijos, susikaupęs gaisro gesinimo vanduo. Toliau bus sprendžiamas jo sutvarkymo klausimas. Ateityje šis tvenkinys tarnaus, kaip priešgaisrinis.

Vis dar aktualus klausimas, ką daryti su Obelės upėje, prie Petraičių tvenkinio besikaupiančiomis putomis. Jų kiekiai didžiuliai. Priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos atstovai, šioje situacijoje, gali suteikti tik techninę pagalbą.

Siekiant išsiaiškinti, kas formuoja putas, paimti ir į laboratorijas išsiųsti upės vandens ir putų mėginiai. Vis dar laukiama specialistų patarimo, ką daryti su putomis ir užterštu vandeniu.

Nepaisant daug ginčų ir Pakruojo savivaldybės ekstremalių situacijų komisijos sprendimo pašalinti putas sulaikančią užtvarą, Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai įpareigojo užtvarą palikti.

Svarstoma, kur dėti didžiulius kiekius putų. Ugniagesiai talpų jų laikymui neturi. Tad kol kas putos sandėliuojamos šalia užtvankos, betoniniame rezervuare.

Atsistatė Radviliškio nuotekų valymo įrenginių darbas, ištekančio vandens BDS pasiekė nustatytas normas. Vandens kokybė, tiek Obelės upėje, tiek Petraičių tvenkinyje po truputi gerėja. Vakar atlikti matavimai rodo, kad į Petraičių tvenkinį įtekančiame vandenyje ištirpusio deguonies kiekis jau daugiau kaip 8 mg/l., rūgštingumas normalus. Pačiame Petraičių tvenkinyje ištirpusio deguonies kiekis taip pat didėja.