Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Plungės rajone įžuvinta 11 vandens telkinių

2016-11-04

Prieš ledui sukaustant vandens paviršių suskubta įžuvinti Plungės rajono vandens telkinius. Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Plungės rajono agentūra dalyvavo įžuvinant 11 vandens telkinių. Išviso į ežerus ir tvenkinius paleista daugiau kaip 4500 lydekų, 2000 lynų ir per 3300 karosų.

Vykdydami žuvų išteklių naudojimo, atkūrimo ir apsaugos priemonių planus, Plungės rajono medžiotojų ir žvejų draugija, Tverų medžiotojų būrelis, Valerijos Alčauskienės ūkis ir Kęstutis Domarkas įžuvino nuomojamus vandens telkinius. Gandingos hidroelektrinės tvenkinys  praturtintas beveik 2700 šiųmetėmis lydekaitėmis. Į Glaudžių tvenkinį paleista daugiau kaip 900 lydekaičių, į Stanelių tvenkinį daugiau kaip 700. Šiųmetėmis lydekaitėmis praturtinta ir Ruškio ežeras bei Kulių III ir Alsėdžių tvenkiniai.  

Plungės rajono Žlibinų tvenkinys pasipildė lynais ir karosais. Paleista 1860 įvairaus amžiaus lynų ir 300 šiųmečių karosų. 170  įvairių lynų paleista į Remties ežerą. Mišės ežere palesti beveik 2000. Beveik tūkstantis karosų papildė ir Luknėnų tvenkinį. Karosais įžuvintas ir Gintališkės tvenkinys.

Paleistos žuvys dar ganėtinai mažos, tačiau praėjus keliems metams nudžiugins ne vieną žveją mėgėją, kuris užsuks į Plungės rajoną.