Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Savaitgalį iš Petraičių tvenkinio gelbėtos likusios žuvys

2016-10-31

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (ŠRAAD) pareigūnai visą savaitgalį stebėjo žuvų gelbėjimo darbus Pakruojo rajone iš Petraičių tvenkinio. Per kelias dienas sugauta ir į kitus vandens telkinius pervežta apie 5 tonas gyvos žuvies.  

Penktadienį, Ekstremalių situacijų posėdyje, valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybai patvirtinus, kad žuvys Petraičių tvenkinyje nėra užkrėstos buvo leista gaudyti ir į kitus vandens telkinius pervežti likusias žuvis.

Darbus organizavo Lietuvos medžiotojų ir žvejų draugijos Pakruojo skyrius. Padedant žvejams mėgėjams per tris dienas sugauta ir į kitus vandens telkinius perkeltos 5 tonos žuvies. Žuvų perkėlimo darbus nuolat stebėjo aplinkos apsaugos pareigūnai.

Neapsieta ir be pažeidimų. Penktadienį prie Petraičių tvenkinio sulaikytas vyras su tinklu. Dvibridį tinklą atsivežęs Kelmės rajono gyventojas N.K. (1971 m.) aiškino jį naudojantis savo reikmėms. Esą perkelti žuvis iš vieno savo tvenkinio į kitą. Tačiau tinklas nebuvo registruotas ir paženklintas, kaip tai numatoma. Tad vyrui surašytas protokolas už neteisėta žvejybos įrankių, kuriuos naudoti draudžia teisės aktai, laikymą (ATPK 87 str. 2 d.). Jam gresia bauda iki 289 eurų. Tinklas bus konfiskuotas.

Nuo nelaimės pradžios iš Pakruojo rajono Petraičių tvenkinio į kitus rajono vandens telkinius perkelta daugiau kai 16 tonų gyvos žuvies.

Aplinkosaugininkai ir toliau nuolat stebi vandens telkinių būklę ir atlieka vandens tyrimus. Tyrimai rodo, kad vandens būklė Obelės upėje, kuri įteka ir išteka iš Petraičių tvenkinio, po truputi gerėja. Jau atsistatė vandens rūgštingumas, didėja ir vandenyje ištirpusio deguonies kiekis.

Pastebėjus, kad prie užtvankos upėje formuojasi putos ŠRAAD Pakruojo agentūros vedėjas ekstremalių situacijų posėdyje pasiūlė įrengti užtvaras, kad putos netekėtų žemyn upe. Ugniagesiai užtvaras įrengė ir graibo susiformuojančias putas. Tikėtina, kad putų susidarymą iššaukia ugniagesių, gaisro Radviliškyje gesinimui, panaudoti chemikalai.

ŠRAAD Valstybinės analitinės kontrolės skyriaus pareigūnai paėmė paviršinio vandens mėginius ir juos cheminės sudėties tyrimams išsiuntė į Aplinkos apsaugos agentūros laboratoriją.