Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Akcija „Atsakingas skaitytojas“ Plungės rajono Šateikių kaimo bibliotekoje.

2016-10-27

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Plungės rajono agentūros vedėja Irena Latakaitė dalyvavo Plungės rajono Šateikių kaimo bibliotekoje EPA asociacijos jau antrus metus rengiamoje akcijoje „ATSAKINGAS SKAITYTOJAS“. Aplinkosaugininkė akcijos dalyviams papasakojo, kodėl į aplinką negalima išmesti panaudotų baterijų. Tikriausiai daugelis nesusimąsto, kad su baterijomis į aplinką patekęs švinas, gyvsidabris, kadmis sukelia rimtus susirgimus.

Vedėja Irena Latakaitė priminė, kad norėdami išsaugoti švaresnę aplinką turėtume mažiau važiuoti automobiliais, saikingiau naudoti plastikinius maišelius ir indus, kauptume makulatūrą ir atiduotume ją perduoti, kompostuotume pūvančias atliekas. Pastebėję pažeidimus darančius žmones informuotume aplinkos apsaugos specialistus ar skambintume  trumpuoju numeriu 112.

Bibliotekos darbuotojai aplinkos apsaugos darbuotojai padovanojo  pašventintą rankų darbo žvakelę-angelą, kad saugotų atsakingoje ir sunkioje tarnyboje.

Šateikių kaimo bibliotekos klubas “Mozaika“ nuo šių metų lapkričio antros dienos iki lapkričio 30 dienos dalyvauja elektronikos platintojų asociacijos paskelbtoje akcijoje  ir tikisi laimėti vertingus prizus. Daugiausiai baterijų bei mobiliųjų telefonų surinkusioms 2 bibliotekoms bus įteikta po televizorių. Bibliotekai nugalėtojai – ekskursija pas elektronikos tvarkytojus, kur bus galima sužinoti ir pamatyti, kaip yra saugiai šalinamos ir perdirbamos elektroninės atliekos!