Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Ieškoma sprendimų Pakruojo ir Radviliškio paviršinių vandenų būklei gerinti

2016-10-26

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (ŠRAAD) darbuotojai vakar dalyvavo Pakruojo rajono savivaldybės ekstremaliųjų situacijų komisijos posėdyje. Posėdyje dalyvavo ir Radviliškio rajono savivaldybės, ugniagesių atstovai. Apžvelgtos situacijos Pakruojo ir Radviliškio rajonuose, kur paskelbtos ekstremalios situacijos, ieškota sprendimų situacijoms gerinti.

Radviliškio rajone pradėtos neutralizuoti gaisro paveiktos teritorijos ir susikaupęs gaisro gesinimo vanduo. Tam naudojamos gesintos kalkės. Kelios tonos kalkių išpiltos teritorijoje į kurią sutekėjo vanduo iš gaisravietės bei į užtvenktą Obelės upelio intaką. Taip pat imtas remontuoti nuotekų šulinys, per kurį iš gaisravietės vanduo pateko į nuotekų tinklus, o jais į Radviliškio nuotekų valymo įrenginius. Šulinys paaukštintas ir užsandarintos siūlės.

Tikimasi, kad iki šios savaitės pabaigos pavyks pilnai atkuri sutrikusia Radviliškio nuotekų valymo įrenginių technologinį procesą. Vizualiai matosi, kad valytas vanduo šviesesnis. Ištirpusio deguonies kiekis aerotankuose didėja ir yra apie 4 mg/l. Valymo įrenginių būklę prižiūrintis „Malmberg Water“ atstovo teigimu nuotekų išvalymo laipsnis ženkliai gerėja ir šios savaitės bėgyje tikisi, kad nuotekos bus išvalomos nustatytų biologinio deguonies suvartojimo normų.

Ekstremaliųjų situacijų komisija ŠRAAD Pakruojo rajono agentūrą įpareigojo, kasdien matuoti iš Petraičių tvenkinio ištekančio vandens temperatūra, rūgštingumą, ir ištirpusio deguonies kiekį. Iki šiol kasdien buvo matuojamas tik deguonies kiekis. Šie duomenys reikalingi priimant spendimą dėl filtrų, kuriuos planuojamas statyti, kad būtų valomas iš tvenkinio ištekantis vanduo.  

Šiuo metu situacija Petraičių tvenkinyje po truputi gerėja. Atsistatė į tvenkinį įtekančio ir ištekančio vandens rūgštingumas. Neženkliai padidėjo ir ištirpusio vandenyje deguonies kiekis.

Ugniagesių atstovas ekstremaliųjų situacijų komisijai pateikė medžiagos, kuri buvo naudojama gesinant gaisrą, aprašą ir patikslino jos kiekius. Kaip paaiškėjo putas formuojančios medžiagos buvo suvartota ne 10 kūbų, o ženkliai daugiau. Iš aprašo matyti, kad medžiaga toksiška žuvims ir nesuyra patekusi į aplinką. Tad naudojant šią priemonę turėjo būti užtikrinta, kad ji nepateks kanalizaciją, paviršinius ir gruntinius vandenis.       

Dar gesinant gaisrą, spalio 7 d., ŠRAAD Radviliškio agentūros vedėjas gavo pranešimą, kad į Radviliškio nuotekų valymo įrenginius teka vanduo iš gaisravietės, kuris gali sutrikdyti jų darbą. Vedėjas nedelsiant kreipėsi į gaisro gesinimo štabą, prašant nutraukti putas formuojančios medžiagos naudojimą bei atsiųsti šios medžiagos saugos duomenų lapą.

Aplinkai pavojingos medžiagos, anot ugniagesių, buvo sunaudoti 25 kūbai. Tikėtina, kad tai ženkliai galėjo paveikti ne tik Radviliškio nuotekų valyklos darbą bet ir Obelės upelio, o vėliau ir Peraičių tvenkinio būklę.

Ekstremaliųjų situacijų komisija ugniagesius įpareigojo vykdyti prevencija, kad gaisras Radviliškio įmonėje nepasikartotu.