Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

MEDŽIOTOJAI ,,SUTAUPĖ“

2016-10-19

2016 m. spalio 13 d. Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos ir Šiaulių agentūros pareigūnai, vykdyto reido metu sulaikė medžiotojus neteisėtai gabenančius sumedžiotą stirniną.

Spalio 13 d. vakarą ,,Gubernijos“ medžioklės plotų vienete teisėtai medžiojo Šiaulių medžiotojų ir žvejų draugijos ,,Gubernijos“ medžiotojų būrelio medžiotojai  L.G. (gim.1947 m.) ir S.K. (gim. 1971 m.). Medžiotojas S.K. sumedžiojo stirniną. Sulaukę prietemos vyrai nutarė medžioklę baigti. Sumedžiotą stirniną pasikrovė į automobilio priekabą, sumedžiotam gyvūnui į ausį įvėrė specialios paskirties plombą, o kad jos ,,negadinti“ sujungė ją  izoliacine medžiaga. Išvažiuojančius į kelią  juos stebėję pareigūnai ir sulaikė.

Vadovaujantis administracinės teisės pažeidimų kodekso 85 str. 6 d. medžiotojams surašyti administracinės teisė pažeidimo protokolai. Už šį pažeidimą gresia nuo 868  iki 1737 eurų bauda, su teisės medžioti atėmimu nuo vienerių iki penkerių metų ir pažeidimo padarymo įrankių, transporto priemonių, kurios buvo panaudotos gyvūnams sumedžioti ir (ar) sumedžiotiems gyvūnams gabenti ir kitų pažeidimo padarymo priemonių konfiskavimu. Medžiotojams reiks atlyginti ir 1587,75 eurų žalą gamtai.

Medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklės nurodo, kad  gyvūno sumedžiojimo vietoje, prieš pradedant sumedžioto gyvūno gabenimą, sumedžiotas licencijuojamas gyvūnas pažymimas specialios paskirties plomba, ant kurios informacinės plokštelės yra užklijuota licencija: plombos dirželis perveriamas per sumedžioto gyvūno ausį ir iš licencijos – holograminio lipduko – pusės ties pažymėta rodykle ir užrašu „Insert“ perkišamas per metalinį užraktą tiek, kad ne mažiau kaip pusė dirželio ilgio būtų ištraukta per metalinį užraktą. Jei plomba yra pažeista arba plombos dirželio per metalinį užraktą ištraukta mažiau nei pusė ilgio, licencija laikoma negaliojančia.

Atvykus į gyvūno dorojimo vietą, prieš pradedant sumedžioto gyvūno dorojimą, į medžioklės lapą įrašomi panaudotų licencijų numeriai. Pradėjus doroti sumedžiotą gyvūną, specialios paskirties plomba išimama iš sumedžioto gyvūno ausies, nupjaunant plombos dirželį. Plombos informacinė plokštelė su ant jos priklijuota licencija nupjaunama ir saugoma teisės aktų nustatyta tvarka.

Sumedžiojus elninių žvėrių patinus, duomenys apie jų ragus įrašomi medžioklės lapo antrojoje pusėje (briedžio patino dešiniojo ir kairiojo ragų šakų skaičius, kotų apimtis, skėtra; tauriojo elnio patino dešiniojo ir kairiojo ragų šakų skaičius, ilgis, apimtis ragų apačioje, stirnos patino dešiniojo ir kairiojo ragų šakų skaičius).

Sumedžiojus šernus, duomenys apie jų amžių (pirmametis, antrametis, vyresnis nei antrametis) ir lytį nurodomi medžioklės lapo antrojoje pusėje.

Jei duomenys apie sumedžiotus gyvūnus, išskyrus duomenis apie sumedžiotų elninių žvėrių patinų ragus bei šernų amžių ir lytį, nustatyta tvarka neįrašyti medžioklės lape arba sumedžioti gyvūnai nepažymėti specialios paskirties plombomis, ant kurių informacinių plokštelių priklijuotos licencijos, tokie gyvūnai laikomi sumedžiotais neteisėtai, padarant žalos gamtai, išskyrus atvejus, numatytus Medžioklės taisyklių 15.3, 28 ir 51 punktuose.

  Byla perduota Šiaulių rajono apylinkės teismui.