Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Informacija atliekų gamintojams ir tvarkytojams

2016-10-10

Lietuvos Respublikos Atliekų tvarkymo įstatymo 4 straipsnyje numatyta, kad atliekų turėtojas turi atliekas perduoti atliekų tvarkytojams arba gali tvarkyti atliekas pats. Atliekų turėtojas pagal sudarytą rašytinės formos sutartį dėl atliekų naudojimo ir (ar) šalinimo, atliekas perduoda atliekų tvarkytojams, turintiems teisę tvarkyti tokias atliekas. Pažymėtina, kad pavojingas atliekas gali tvarkyti tik atliekų tvarkytojai, turintis Pavojingų atliekų tvarkymo licenciją atitinkamoms atliekoms tvarkyti. Atkreipiame dėmesį į tai, kad atliekų vežėjas ne visada turi teisę atliekas naudoti ir (ar) šalinti.

Pasitaiko atvejų, kai atliekų turėtojai (darytojai) neturi sutarčių su atliekų tvarkytojais, ir ne visada aišku, iš kokio objekto, kokio gamybos ar technologinio proceso metu ir iš kokių žaliavų susidarė atliekos, tai kelia daug problemų dėl jų tolimesnio tvarkymo.

Primename, kad vadovaujantis Lietuvos Respublikos Atliekų tvarkymo įstatymo 4 straipsnio 1 dalies nuostatomis, perduodant atliekas privaloma turėti rašytinės formos sutartį dėl atliekų naudojimo ir (ar) šalinimo.

Mokesčių ir atliekų kontrolės skyriaus informacija