Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Plungės rajone įžuvintas Alsėdžių ežeras

2016-07-15

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Plungės rajono agentūros specialistai dalyvavo įžuvinant Alsėdžių ežerą. Vandens telkinio nuomotojas – Plungės rajono medžiotojų ir žvejų draugija į ežerą paleido 3600 šiųmečių starkių.

Plungės rajono medžiotojų ir žvejų draugija iš valstybės nuomojasi 11 vandens telkinių, kurių bendras plotas 283, ha. Kasmet pagal parengtą įžuvinimo planą, vandens telkiniai praturtinami žuvimis. Atsižvelgiant į nuomojamus vandens telkinius, parinkamos žuvų rūšys ir kiekiai, kurioms tuose telkiniuose geriausios gyvenimo ir veisimosi sąlygos.

Vykdant įžuvinimo planą šiemet į Alsėdžių ežerą paleita 3600 šiųmečių starkių. Žvejų pamėgta ešerinių šeimos žuvis – starkis, Lietuvos gėlo vandens telkiniuose buvo įveistas dirbtinai. Starkiai mėgsta seklius vandenis, kur laikosi pavieniui arba būreliais. Neršia ant vandens augalų, žvirgždėto dugno. Tad Lietuvos ežeruose puikiai prisitaikė ir gyvena jau daugiau nei 50-yje.

Šiemet starkiais Plungės rajone buvo įžuvinti ir Ilgio ir Beržoro ežerai. Į šiuos ežerus paleista 70 tūkstančių starkių.