Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Sulaikytas stirniną nudobęs brakonierius

2016-07-14

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (ŠRAAD) pareigūnai, padedami medžiotojų, Radviliškio rajone sulaikė suaugusį stirnos patiną nušovusį brakonierių. Radviliškio rajono gyventojui V.J. (1976 m. 04 11) gresia daugiau kaip 1700 eurų bauda, teks atlyginti beveik 1600 eurų gamtai padarytą žalą, be to policijai reikės paaiškinti, iš kur gavo neteisėtai laikomą ginklą ir šovinius.

Vakar vakare apie 22 val. ŠRAAD gyvosios gamtos apsaugos inspektoriui paskambino Radviliškio rajono „Kruojos“ medžiotojų būrelio pirmininkas ir pranešė, kad po jų medžioklės plotus, netoli Žironų kaimo vaikšto ginkluotas vyras. Inspektorius nedelsiant į pagalbą pasitelkė ŠRAAD Radviliškio rajono agentūros darbuotoją ir abu nuvyko į nurodyta vietą. Tuo tarpų medžiotojai patys surengė pasalą.

Buvo sulaikytas, gerai aplinkosaugininkams žinomas, V.J.. Vyras nešėsi užtaisytą, nelegaliai laikomą, mažo kalibro graižtvinį šautuvą, su optiniu taikykliu. Be to rasti dar 25 šoviniai, peilis mėsai doroti ir žiūronai. Netoliese rastas ir mažo kalibro kulkos pakirstas, suaugęs stirnos patinas.

Ne pirmą kartą, dėl brakonieriavimo sulaikomas Radviliškio rajono gyventojas prisipažino, kad tai jo grobis. Vyrui surašytas protokolas (ATPK 85 str. 4d.). Administracinių teisės pažeidimų kodeksas už neteisėtą medžiojimą, kai tai daro teisės medžioti neturintis asmuo, numato baudą iki 1737 eurų. Be to V.J. už sumedžiotą stirniną teks aplyginti gamtai padarytą žalą – 1593,55 eurų.

Dėl neteisėto ginklo ir šovinių laikymo medžiaga perduota Šiaulių apskrities Radviliškio rajono policijos komisariatui. Už tai vyrui gresia baudžiamoji atsakomybė. 


Priedai: