Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

BRAKONIERIAI DARBUOJASI IR DIENĄ

2016-06-30

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (ŠRAAD) Mažeikių rajono agentūros specialistai sulaikė vyrą, kuris žvejojo bučiukais. Nors bučiukais galima gaudyti tik vėžius, vyras sugautų lynų nepaleido. Dabar jam teks sumokėti nemenką baudą ir atlyginti 650 eurų žala žuvų ištekliams.

(ŠRAAD) Mažeikių rajono agentūros specialistai vakar organizavo žuvų išteklių apsaugos reidą bei akciją ,,Automobilį statyk atsakingai“. Buvo patikrinti labiausiai žvejų pamėgtas Juodeikių tvenkinys ir Plinkšių ežeras. Aplinkosaugininkai patikrino 14 sutiktų  žvejų ir nustatė šiurkštų žūklės taisyklių pažeidimą.

Pilietis J.T. Plinkšių ežere, Mažeikių rajone, žvejojo dviem bučiukais skirtais vėžiams gaudyti bei sugavo 10 lynų, kuriuos neteisėtai pasiėmė ir nepaleido atgal į tą patį vandens telkinį, kaip tai numato mėgėjiškos žvejybos taisyklės. Pažeidėjui surašytas protokolas (ATPK 87str. 3d.) už mėgėjiškos žūklės taisyklių pažeidimą žvejojant draudžiamu būdu. Vyrui gresia bauda iki 289 eurų. Be to konfiskuoti 2 bučiukai ir sugauta žuvis. Pažeidėjui taip pat bus paskaičiuota žala žuvų ištekliams, kuri sieks apie 650 eurų.

Reido metu nustatyti ir du pakrančių apsaugos juostų pažeidimai. Poilsiautojai automobilius buvo pasistatę pat prie Juodeikių tvenkinio ir Plinkšių ežero tuo tarpu transporto priemones prie vandens telkinių galima statyti nearčiau, kaip 25 metrų atstumu. Už paviršinių vandens telkinių apsaugos zonų ar pakrančių apsaugos juostų apsaugos ir naudojimo režimo pažeidimą administracinių teisės pažeidimų kodeksas (ATPK 55 str. 1d.) numato baudą piliečiams iki 144 eurų.