Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Tris dienas tikrinti medžiotojai ir žvejai

2016-06-30

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai tris dienas tikrino medžiotojus ir žvejus. Medžioklės pažeidimų nenustatyta, o štai žvejai ir poilsiautojai nevisi buvo tvarkingi. Surašyti 8 protokolai.

Aplinkosaugininkai tikrino Šiaulių, Joniškio ir Radviliškio rajonų medžioklės plotus ir vandens telkinius. Patikrinus kelis medžiotųjų būrelius pažeidimų nenustatyta. Deja žvejai nebuvo tokie drausmingi, per kelias dienas surašyti 6 protokolai už žvejybą neturint žvejo bilieto. Administracinių teisės pažeidimų kodeksas už tai numato baudą iki 57 eurų, be to gali būti konfiskuojami žvejybos įrankiai.

Dar du protokolai, Radviliškio rajone, surašyti poilsiautojams, kurie savo automobilius statė prie pat vandens. Už paviršinių vandens telkinių apsaugos zonų ar pakrančių apsaugos juostų apsaugos ir naudojimo režimo pažeidimą administracinių teisės pažeidimų kodeksas (ATPK 55 str. 1d.) numato baudą piliečiams iki 144 eurų.

Reido metu rastas ir tinklas. Tinklą inspektoriai pastebėjo Radviliškio rajone Andriūnų karjere. Deja nustatyti kam jis priklauso nepavyko. Tinkle įsipainiojusios žuvys paleistos, o tinklas bus sunaikintas.

Panašūs reidai bus rengiami ir toliau, tad aplinkosaugininkai primena, kad nuo šių metų liepos 1 dienos įsigalioja mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių pakeitimai. Žvejai mėgėjai galės pasiimti nebe penkis sterkus, kaip iki tol, bet tik tris. Šių žuvų kiekis sumažintas dėlto, kad beveik visuose šalies vandens telkiniuose yra per mažai plėšriųjų žuvų.

Nuo liepos 1 d. vienos žvejybos metu leidžiama sugauti vieną šamą, ne daugiau kaip po du salačius ir ūsorius, ne daugiau kaip po tris lydekas, sterkus, ungurius, marguosius upėtakius ir kiršlius, ne daugiau kaip po penkis šapalus, vėgėles ir meknes. Bendras šių žuvų skaičius negali viršyti penkių.  Bendras šių žuvų svoris nėra ribojamas. Svarbu, kad lydekos ar sterkai būtų ne mažesni kaip 45 cm.