Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Atliekas tvarkanti įmonė užterštą gruntą išvertė karjero teritorijoje

2016-06-29

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (ŠRAAD) specialistai operatyviai išaiškino įmonę, kuri į aplinką išpylė apie 200 tonų naftos produktais užteršto grunto. Gruntu atsikratė, savo sandėlius išsivaliusi, atliekas tvarkanti, Mažeikių UAB „Ekovalis“. Užteršta teritorija jau tvarkoma, o atsakingiems asmenims gresia tūkstantinės baudos.

ŠRAAD Šiaulių agentūra gavo pranešimą, kad Akmenės rajone, prie Menčių karjero vežamas ir pilamas užterštas gruntas. Aplinkosaugininkai sureagavo iškarto. Jau tą pačią dieną ŠRAAD Šiaulių, Akmenės rajono agentūrų ir kontrolės organizavimo skyriaus specialistai nuvyko į nurodytą vietą. Teritorijoje išties buvo rastas naujai išvažinėtas kelias ir krūvos grunto iš kurio sunkėsi naftos produktai.

Aplinkosaugininkai nustatė transporto įmonę, kuri vežė ir pylė užterštą gruntą. Paaiškėjo kad transportą išsinuomojo UAB „Ekovalis“. Apklausti vairuotojai paaiškino, kad atliekas tvarkančios įmonės vadybininkas nurodė vietą, kur vežti ir pilti užterštą gruntą, o lyginant krūvas grunto darbavosi traktorius.

UAB „Ekovalis“ direktoriui aplinkosaugininkų vizitas, nubuvo naujiena. Vyras aplinkosaugininkams paaiškino, kad užterštas gruntas esa buvo išvežtas laikinam saugojimui, nes sandėlio patalpų reikėjo naujai įrangai.

Bendrovės atsakingiems asmenims už didelio kiekio atliekų išpylimą į aplinką gresia baudos nuo 4344 iki 8688 eurų. Be to gali būti skaičiuojama gamtai padarytą žala. Visa surinkta medžiaga bus perduota teismui ir šis spręs, kokią nuobaudą skirti.  

Bendrovė suskubo tvarkyti užterštą teritoriją. Vakar juo buvo išvežta apie 150 tonų užteršto grunto. Tvarkymo darbai tęsiasi ir šiandien.