Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Plungėje tikrintos automobilių išmetamosios dujos

2016-06-17

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (ŠRAAD) Plungės rajono agentūros darbuotojai šią savaitę surengė reidą ir tikrino transporto priemonių dūmingumą. Buvo patikrintos 25 transporto priemonės, vienu atveju nustatytas normos viršijimas.

Plungės rajono agentūros pareigūnai, kartu su policija tikrino transporto priemonių išmetamas dujas. Aplinkosaugininkai turi prietaisus kiekvienai variklio rūšiai tikrinti ir agentūros atlieka planinę tiek benzininių, tiek dyzelinių variklių išmetamų dujų kontrolę. Šią savaitę Plungėje tikrintos transporto priemonės su dyzeliniais varikliais. Dėl prasto oro ir nuolat merkiančio lietaus aplinkosaugininkai galėjo dirbti tik ribotą laiką. Mat prietaisus tikrinančius automobilių išmetamąsias dujas galima eksploatuoti tik geromis oro sąlygomis. Buvo patikrintos 25 mašinos.

Vienu atveju nustatytas dūmingumo viršijimas. Vairuotojui surašytas protokolas. Administracinių teisės pažeidimų kodeksas (ATPK 82 str.) transporto ir kitų judamų priemonių, viršijančių išmetamų teršiančių medžiagų kiekio ribinius dydžius, savininkams numato baudas nuo 28 iki 57 eurų. Jei pažeidėjas įkliūva antrą kartą, jam gresia bauda nuo 57 iki 144 eurų.

Transporto viršijančio išmetamų dujų kiekį skaičius kasmet mažėja. Pernai ŠRAAD darbuotojai patikrino beveik 700-tus transporto priemonių, 37 iš jų viršijo leistinus normatyvus. 2014 metais buvo patikrinta daugiau kaip 800 automobilių ir nustatyti 135 leistinų normatyvų viršijimai.