Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Aktuali informacija

Informacija dėl atliekų atlygintino ir(ar) neatlygintino perdavimo

2016-06-16

INFORMACIJA DĖL ATLIEKŲ ATLYGINTINO IR (AR) NEATLYGINTINO PERDAVIMO

 

Atliekų turėtojas Atliekų tvarkymo įstatymo ir kitų teisės aktų nustatyta tvarka turi atliekas perduoti atliekų tvarkytojams arba gali tvarkyti atliekas pats.

 

Atlygintinas ar neatlygintinas atliekų perdavimas ne atliekų tvarkytojamsdraudžiamas.

 

Atliekų tvarkytojasįmonė, kuri surenka ir (ar) veža, ir (ar) naudoja, ir (ar) šalina atliekas, atlieka šių veiklų organizavimą ir stebėseną, šalinimo vietų vėlesnę priežiūrą. Prie atliekų tvarkytojų priskiriami prekiautojai atliekomis ar tarpininkai, vykdantys nurodytą veiklą. Atliekų tvarkytojai turi būti užsiregistravę Atliekų tvarkytojų valstybės registre.

Atliekų perdavimas (atliekų tvarkymo įmonėms) turi būti vykdomas pagal sutartis dėl šių atliekų naudojimo ir (arba) šalinimo.

Atliekų turėtojas, pats arba per vežėją perdavęs atliekas atitinkamas atliekas apdorojančiai įmonei, privalo turėti atliekų perdavimą patvirtinantį dokumentą (pvz., sąskaitą faktūrą, atliekų perdavimo–priėmimo aktą, kuriuose nurodyti perduotų atliekų rūšis, atliekų kodas ir svoris, atliekų perdavimo data).

Atliekas apdorojanti įmonė, priėmusi atliekas iš atliekų turėtojo, nurodytą dokumentą  atliekų turėtojui privalo išduoti ne vėliau kaip per 10 darbo dienų ir turėti antrą egzempliorių arba jo kopiją.

 

Atlygintinas ar neatlygintinas atliekų perdavimas asmenims, neturintiems teisės surinkti, vežti ir (ar) apdoroti atliekas (įskaitant atvejus, kai tai daro prekiautojas atliekomis ir tarpininkas), – užtraukia baudą piliečiams nuo 144 iki 289 eurų ir pareigūnamsnuo 289 iki 868 eurų.