Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Surengus pasalą Telšių rajone sulaikyti du jauni brakonieriai

2016-06-10

Šiaulių regiono gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai surengė pasalą ir Telšių rajone sulaikė du brakonieriavusius jaunuolius. Konfiskuota valtis, šeši tinkai ir žuvis, už kurią brakonieriams teks sumokėti daugiau kaip 1000 eurų.

Aplinkosaugininkai turėjo informacijos, kad Telšių rajone, Varnių seniūnijoje, Virvyčios upėje gali būti brakonieriaujama ir surengė reidą. Apžiūrėjus upės vagą buvo pastebėti užmesti tinklai. Po kelias valandas trukusių paieškų buvo rasta ir paslėpta valtis. Tuomet nutarta surengti pasalą. Prieš vidurnaktį upėje pasirodė valtis su dviem žmogystomis. Aplinkosaugininkai matė, kaip du jaunuoliai ištraukė 4 tinklus ir pastatė du naujus.

Į krantą išlipę jaunuoliai, prie automobilio buvo sulaikyti. Kaip paaiškėjo, tai netoliese gyvenantys J.P (1993m.) ir T.V. (2001m.). Vaikinai į krantą pargabeno keturis tinklus ir 13 linų, 3 karšius, vieną šapalą, kelias raudes bei ešerį. Dar du tinklai rasti pastatyti upės vagoje. Medinė valtis, šeši tinklai ir žuvis bus konfiskuoti.

Abiem jaunuoliams surašyti protokolai (ATPK 87 str. 3d.). J.P. gresia bauda iki 289 eurų, o už nepilnametį turės atsakyti tėvai. Be to jaunuoliams teks atlyginti žuvų ištekliams padaryta žalą, kuri yra daugiau kaip 1100 eurų.