Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Tikrintos automobilių išmetamosios dujos

2016-06-03

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Šiaulių agentūros darbuotojai šiandien surengė reidą ir tikrino transporto priemonių anglies monoksido išmetamuose dujose matavimus. Buvo patikrinta 30 transporto priemonių. Vienu atveju nustatytas normos viršijimas.

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai, kartu su policija tikrina transporto priemonių išmetamas dujas. Aplinkosaugininkai turi prietaisus kiekvienai variklio rūšiai tikrinti ir agentūros atlieka planinę tiek benzininių, tiek dyzelinių variklių išmetamų dujų kontrolę. Šiandien Šiauliuose tikrintos tiek benzininių, tiek dyzelinių variklių išmetamos dujos. Patikrinus 33 transporto priemones vienai buvo nustatytas anglies monoksido išmetamuose dujose normos viršijimas. Transporto priemonės savininkui surašytas protokolas (ATPK 82str.1d.) ir skirtas privalomas nurodymas sumokėti 14 eurų baudą.

Birželio 5 d. minėsime Pasaulinę aplinkos apsaugos dieną, kuri skirta atkreipti visuomenės dėmesį į aplinkosauginių problemų sprendimą ir skatinti žmones saugoti aplinką. Tad ta proga patikrintų transporto priemonių vairuotojams įteikti ekologiški maišeliai, raginantys mažinti vienkartinių plastiko maišelių naudojimą ir primenantys apie žaliavų perdirbimą ir panaudojimą dar kartą.  

Kasmet mažėja transporto viršijančio išmetamų dujų kiekį skaičius. Pernai Šiaulių RAAD darbuotojai patikrino beveik 700-tus transporto priemonių, buvo nustatyti 37 leistinų normatyvų viršijimai. 2014 metai buvo patikrinta daugiau kaip 800 automobilių ir nustatyti 135 leistinų normatyvų viršijimai. Praėjusiais metais Šiaulių agentūra patikrino beveik 100 automobilių iš kurių buvo nustatyti 4 leistinų normų viršijimo atvejai. Šiemet prieš mėnesį taip pat buvo atliktas transporto priemonių tikrinimas. Patikrinus per 30 automobilių, buvo nustatytas vienas pažeidimas

Administracinių teisės pažeidimų kodeksas (ATPK 82 str.) transporto ir kitų judamų priemonių, viršijančių išmetamų teršiančių medžiagų kiekio ribinius dydžius, savininkams numato baudas nuo 28 iki 57 eurų. Jei pažeidėjas įkliūva antrą kartą, jam gresia bauda nuo 57 iki 144 eurų.

 

 


Priedai: