Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Mažeikių rajone įžuvintas Juodeikių tvenkinys

2016-05-27

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai ir Mažeikių rajono aplinkos apsaugos pareigūnai dalyvavo įžuvinant Mažeikių rajono Juodeikių tvenkinį. Paleistas įspūdingas skaičius - 130 tūkstančių vienetų starkių .

Mažeikių rajono Juodeikių tvenkinys, kurio plotas daugiau nei 260 hektarų, puikiai žinomas žvejams mėgėjams. Starkiai čia buvo jau seniai įvesti ir puikiai pritapo. Tad nutarta šį tvenkinį dar daugiau praturtinti šiomis vertinamomis žuvimis. Žuvininkystės tarnybos prie Lietuvos respublikos ūkio ministerijos žuvivaisos skyriaus Rusnės poskyris užaugino ir į Juodeikių tvenkinį paleido 130 tūkstančių paaugintų starkių. Įžuvinime be aplinkosaugininkų dalyvavo ir Mažeikių rajono savivaldybės ir Asociacijos žvejų klubo ,,Žemaitijos žvejai“ atstovai. Kurie džiaugėsi tokių tvenkinio praturtinimu.

Žvejų mėgstama ešerinių šeimos žuvis – starkis, Lietuvos gėlo vandens telkiniuose buvo įveistas dirbtinai. Dabar jų sužvejoti galima daugiau nei pusšimtyje Lietuvos ežerų ir tvenkinių. Starkiai mėgsta seklius vandenis, kur laikosi pavieniui arba būreliais. Neršia ant vandens augalų, žvirgždėto dugno. Savo kilimo vietose Eurazijos gėlo vandens telkiniuose starkiai užauga iki 1,5 m ilgio ir 20 kg svorio. Pas mus starkiai užauga nuo 35 iki 55 cm ilgio ir gali sverti iki 2,5 kg. Sugautus starkius arba sterkus draudžiama imti jei jų dydis yra mažesnis nei 46 cm. Mažesnes nei leistina žuvis gaudantiems žvejams gresia bauda iki 289 eurų (ATPK 87 str. 3d.) be to gali būti konfiskuotas ne tik laimikis bet ir žvejybinė įranga. Taip pat skaičiuojama gamtai padaryta žala. Už neteisėtai sugautą vieną starkį arba sterką tektų pakloti dar beveik 160 eurų.

Praėjusiais metais Juodeikių tvenkinys buvo praturtintas keliomis tonomis gerokai paaugintų karpių.