Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Savaitgalį tikrinti žvejai

2016-05-16

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai ir agentūrų darbuotojai, padedami neetatinių aplinkos apsaugos inspektorių, savaitgali tikrino vandens telkinius. Surašyta 10 protokolų už žvejybą be bilietų ir 2 protokolai už pakrančių juostos pažeidimus.

Savaitgalį aplinkosaugininkai tikrino Plungės, Telšių, Šiaulių, Kelmės, Radviliškio ir Pakruojo rajono ežerus, tvenkinius ir upių atkarpas. Per dvi dienas buvo patikrinta apie 50 vandens telkinių, nustatyta 12 pažeidimų. Daugiausiai protokolų surašyta žvejams, kurie į žvejybą išsiruošė neturėdami žvejo bilieto. Jiems surašyta 10 protokolų. Už žvejyba be bilieto administracinių teisės pažeidimų kodeksas (ATPK 87str. 1d.) numato bauda iki 57 eurų. Be to gali būti konfiskuoti žvejybos įrankiai ir įnagiai.

Per reidus surašyti du protokolai už pakrančių juostos pažeidimus. Plungės rajone buvo užtverta Minijos upės pakrantės atkarpa. Čia gyvulius ganiusiam piliečiui surašytas protokolas (ATPK 55 str. 1d.) ir teiktas privalomas nurodymas pašalinti tvorą. Protokolas surašyta ir šiauliečiui, kuris prie Rėkyvos karjero atvažiavo nepaisydamas eismą draudžiančių ženklų ir mašiną pasistatė prie pat vandens. Už paviršinių vandens telkinių apsaugos zonų ar pakrančių apsaugos juostų apsaugos ir naudojimo režimo pažeidimą administracinių teisės pažeidimų kodeksas numato bauda piliečiams iki 144 eurų.