Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Į Joniškio rajono vandens telkinius paleistas rekordinis kiekis lydekaičių

2016-05-09

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai ir Joniškio rajono agentūros darbuotojai dalyvavo įžuvinant Joniškio rajono vandens telkinius. Joniškio rajono medžiotojų ir žvejų draugija vykdydama vandens telkinių įžuvinimo planą, Joniškio rajone, į tvenkinius ir ežerus paleido daugiau kaip 42 tūkstančius lydekaičių. Įžuvinimai vyksta ir kituose Šiaulių regiono rajonuose.

Joniškio rajono medžiotojų ir žvejų draugija paplušėjo iš  peties. Per vieną dieną buvo ižuvinti 8 tvenkiniai ir vienas ežeras. Ir paleistų lydekaičių kiekis išties įspūdingas. Vandens telkinius papildė 42250 lydekų. Tiesa paleistos žuvys vos kelių centimetrų ir jomis žvejai galės mėgautis tik praėjus keliems metams.

Vykdydama vandens telkinių įžuvinimo planą į Žvilgaičių ežerą paleista 8000 lydekaičių į Drasutaičių tvenkinį 8100. Taip pat lydekaitėmis praturtinti Temsių, Normantėlių, Malių, Linkaičų Beržėnų Joniškio II ir Bandorėlių tvenkiniai.

Kelmės rajone, praėjusią savaitę, upės praturtintos lašišinėmis žuvimis. Žuvininkystės tarnyba prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos,  Kelmės rajone Dubysos upėje paleido 5000 vienetų lašišų jauniklių. Šlakiais praturtinta ir Dratvinio upė. Į ją palesti 3000 šlakių jauniklių.

Aplinkosaugininkai dalyvavo ir Šiaulių rajone ižuvinant  Pakapės vandens telkinį. Pakapės medžiotojų būrelis į vandens telkinį paleido jau daug didesnes žuvis. Paleista 110 dvivasarių karpių, ir 220 dvivasarių lynų. Tad žvejams belieka palinkėti: nei žvyno, nei uodegos.