Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Avarija Pakruojo rajone – sulūžus užtvankos skydui, išsiliejo vanduo

2016-04-25

Pakruojo rajone, Dvariukų kaime įvykusi užtvankos avarija ant kojų sukėlė specialiąsias tarnybas, patvinusi Mūša užliejo nemažas teritorijas. Avarija jau likviduota ir užtvankos vanduo sparčiai kyla. Bus skaičiuojama kokia padaryta žala gamtai dėl staigaus vandens kritimo tvenkinyje.

Avarija Pakruojo rajone, Dvariukuose įvyko šeštadienio popietę. Apie 16 val. 30 min. buvo pastebėta, kad vienas iš užtvankos skydų sulūžo ir persikreipė. Per jo šonus ir apačią ėmė plūsti vanduo. Užtvankoje vandens lygis sparčiai ėmė kristi, o  išsiliejąs didelis kiekis vandens plūstelėjo Pasvalio link. Apie nelaimę buvo informuotos specialiosios tarnybos, civilinė sauga ir aplinkosaugininkai.

Aplinkosaugininkai gavę pranešimą reagavo iškarto. Pamačius, kad padėtis kritinė ir baiminantis, kad nuslūgusioje užtvankoje bus imta brakonieriauti, į įvykio vietą buvo sutelkti trys ekipažai, kurie budėjo tiek dieną, tiek naktį. Aplinkosaugininkai tikrino žvejus ir vietinius gyventojus. Tiesa pasitaikė žmonių, kurie rankomis gudė žuvį, dėjo į maišus, juos tempė ir žuvis supildavo į upės vagą. Brakonieriavimo atvejų neužfiksuota. Tačiau patikrinus žvejus, paaiškėjo, kad kai kas suskubo žvejoti nenusipirkęs žvejo bilieto. 4 žvejams surašyti protokolai. Nuslūgęs vanduo parodė ir melduose paslėptą seną tinklą.

Avarija buvo likviduota sekmadienio rytą. Tuomet vanduo užtvankoje buvo nusekęs du metrus ir 20 centimetrų. Sutvarkius užtvanką vandens lygis sparčiai ėmė kilti. Šiandien rytą iki normos trūko tik 70 centimetrų.

Specialistai įvykio vietoje atliko matavimus ir skaičiavimus. Gavus visus duomenis, remiantis aplinkos ministro įsakymų (D1-269) nustatyta metodika, buvo skaičiuojama, kokia žala gamtai padaryta dėl staigaus vandens lygio sumažėjimo tvenkinyje. Pirminiais duomenimis, dėl vandens lygio sumažėjimo padaryta žalos už beveik 140 tūkstančių eurų.

Apie įvykį bus informuota Žuvininkystės tarnyba prie Lietuvos Respublikos žemės ūkio ministerijos, kuri savo ruoštu spręs ar buvo padaryta ir kokia žala padaryta žuvų ištekliams.

Hidroelektrinė kurią eksploatuoja UAB „B. H.“ pastatyta 2001 metais. Neseniai hidroelektrinės statiniai buvo rekonstruoti. O pernai pavasarį turėjo būti atliekami skydų ir jų kėlimo mechanizmų remonto darbai. Dėl ko sulūžo skydas ir įvyko avarija aiškinamasi.