Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Aplinkosaugininkai prisijungė prie akcijos DAROM

2016-04-25

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (ŠRAAD) darbuotojai prisijungė prie akcijos „Darom“ ir rinko šiukšles bei tvarkė aplinką. Akmenės rajono agentūros darbuotojai kartu su Ramučių kaimo bendruomene tvarkė Ramučių kaimo, bendro naudojimo teritorijas. Sugrėbti seni lapai, surinktos šiukšlės.

ŠRAAD Radviliškio rajono agentūra sutvarkė apleistą sklypą miesto centre.  Jaramino gatvėje, netoli mokyklos esantis sklypas jau kelis metus stuksojo neprižiūrimas ir gyventojai jį buvo pavertę mini sąvartynu. Aplinkosaugininkai surinko šiukšles ir kreipėsi į savivaldybę, kad šios būtų išvežtos.  

ŠRAAD Plungės rajono agentūra savo kontroliuojamoje teritorijoje organizavo akciją „DAROM“ ir į pagalbą pasikvietė neetatinius aplinkos apsaugos inspektorius bei Plungės rajono medžiotojų žvejų draugiją.

Talkos metu aplankyti du vandens telkiniai Prūsalių ir Luknėnų kaimuose. Prūsalių tvenkinys yra netoli Plungės miesto, dažnai lankomas žvejų mėgėjų bei kitų gamtos mylėtojų, tad šiukšlių surinkta tikrai daug.

Vienam iš akcijos dalyvių - neetatiniam aplinkos apsaugos inspektoriui Kęstučiui Varpiotui 60-mečio proga įteiktas Lietuvos Respublikos Aplinkos ministro padėkos raštas. Kaip neetatinis inspektorius A. Jucio pagrindinės mokyklos direktorius aplinkosaugininkams talkina nuo 1997 metų.

ŠRAAD Mažeikių rajono agentūra akcija „Darom 2016“ vykdė Ventos upės pakrantėse. Nuo Mažeikių valymo įrenginių iki Kurmaičių sodų bendrijos siurblinės, 1 km ruože, gausiai lankoma mėgėjų žvejų, buvo renkamos šiukšlės. Rajono agentūros inspektoriams padėjo neetatiniai aplinkos apsaugos inspektoriai ir jų šeimų nariai. Akcijos metu surinkta apie 1 m3 atliekų. Atliekos buvo rūšiuojamos - stiklas, plastikas ir mišrios atliekos buvo dedamos į atskirus maišus. Surinktos atliekos sudėtos prie Mažeikių miesto nuotekų valymo įrenginių įvažiavimo ir apie jas informuota Mažeikių rajono savivaldybės atstovai.  

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento darbuotojai, gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai, valstybinės analitinės kontrolės skyriaus ir Joniškio bei Kelmės rajono agentūrų darbuotojai taip pat prisijungė prie akcijos „Darom“ ir rinko šiukšles. Akcijos metu buvo tvarkomos Kurtuvėnų regioniniame parke esančio Bijotės ežero pakrantės. Surinkta beveik 100 maišų šiukšlių, kelios dešimtys padangų ir įvairių stambegabaričių atliekų.

Šiaulių aplinkosaugininkai jau nekartą tvarkė Kurtuvėnų regioninį parką ir šį sykį pasirinko labiausiai užterštą atkarpą prie kelio Šiauliai – Kelmė. Daug šiukšlių surinkta prie automobilių stovėjimo aikštelės, tačiau ne ką mažiau rasta ir prie ežero. Rastos kelios vietos, kur šiukšlės tiesiog atvežtos maišais ir išverstos miške. Šiukšlių ir įvairios taros rasta ir vandenyje.

Tragiškas vaizdas talkininkus pasitiko ir paplūdimyje. Gausybė taros, sudaužytų butelių ir net sena sofa. Visos atliekos buvo surinktos sukrautos į maišus, o kas netilpo tiesiog į priekabą ir išvežtos į sąvartyną.

Pasak, daugiau nei dešimtmetį talkose dalyvaujančio, ŠRAAD gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininko Raimondo Šiukšterio padėtis po truputi gerėja ir šiukšlių krūvos mažėja. Šiemet buvo sutvarkyta daug didesnė teritorija nei pernai. Deja sąmoningumo žmonėms dar trūksta, jei į maišus sukrautos atliekos yra vežamos į mišką, o ne į atliekų surinkimo aikšteles, kur pinigų mokėti nereikia.

Už atliekų išmetimą, jeigu nepavojingomis atliekomis buvo užteršta aplinka administracinių teisės pažeidimų kodeksas (ATPK 51/3 str.) numato įspėjimą arba baudą nuo 28 iki 4344 eurų Užteršus aplinką pavojingomis atliekomis numatytos sankcijos nuo 86 iki 8688 eurų. Baudų dydžiai priklauso nuo į aplinką išmestų atliekų kiekių ir užterštos vietovės (pvz. rezervatai, draustiniai, nacionalinių ir regioninių parkų teritorijos, rekreacinės teritorijos). Kuo didesnis atliekų kiekis, tuo galima didesnė sankcija. Užteršus saugomas teritorijas bauda didėja. Taip pat gali tekti atlyginti gamtai padarytą žalą. Minimalus padarytos žalos aplinkos komponentams dydis išmetus į aplinką nepavojingas atliekas - 144 eurai, o pavojingąsias atliekas - 434 eurai.

Kiekvienas atvykęs į mišką ar paplūdimį pailsėti, privalo pasirūpinti ir aplinką palikti švarią, šiukšles išsivežti, jei nėra joms skirtų konteinerių. Aplinką 5 metrų spinduliu privalo pasirūpinti ir žvejai. Jie ne tik, kad negali šiukšlinti, bet privalo surinkti jau esančias šiukšles.