Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Aplinkosaugininkai tvarkė Bijotės ežero pakrantes ir pamiškes

2016-04-25

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (ŠRAAD) darbuotojai prisijungė prie akcijos „Darom“ ir rinko šiukšles. Akcijos metu buvo tvarkomos Kurtuvėnų regioniniame parke esančio Bijotės ežero pakrantės. Surinkta beveik 100 maišų šiukšlių, kelios dešimtys padangų ir įvairių stambegabaričių atliekų.

Šiaulių aplinkosaugininkai jau nekartą tvarkė Kurtuvėnų regioninį parką ir šį sykį pasirinko labiausiai užterštą atkarpą prie kelio Šiauliai – Kelmė. Daug šiukšlių surinkta prie automobilių stovėjimo aikštelės, tačiau ne ką mažiau rasta ir prie ežero. Rastos kelios vietos, kur šiukšlės tiesiog atvežtos maišais ir išverstos miške. Šiukšlių ir įvairios taros rasta ir vandenyje.

Tragiškas vaizdas talkininkus pasitiko ir paplūdimyje. Gausybė taros, sudaužytų butelių ir net sena sofa. Visos atliekos buvo surinktos sukrautos į maišus, o kas netilpo tiesiog į priekabą ir išvežtos į sąvartyną.

Pasak, daugiau nei dešimtmetį talkose dalyvaujančio, ŠRAAD gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininko Raimondo Šiukšterio padėtis po truputi gerėja ir šiukšlių krūvos mažėja. Šiemet buvo sutvarkyta daug didesnė teritorija nei pernai. Deja sąmoningumo žmonėms dar trūksta, jei į maišus sukrautos atliekos yra vežamos į mišką, o ne į atliekų surinkimo aikšteles, kur pinigų mokėti nereikia.

Už atliekų išmetimą, jeigu nepavojingomis atliekomis buvo užteršta aplinka administracinių teisės pažeidimų kodeksas (ATPK 51/3 str.) numato įspėjimą arba baudą nuo 28 iki 4344 eurų Užteršus aplinką pavojingomis atliekomis numatytos sankcijos nuo 86 iki 8688 eurų. Baudų dydžiai priklauso nuo į aplinką išmestų atliekų kiekių ir užterštos vietovės (pvz. rezervatai, draustiniai, nacionalinių ir regioninių parkų teritorijos, rekreacinės teritorijos). Kuo didesnis atliekų kiekis, tuo galima didesnė sankcija. Užteršus saugomas teritorijas bauda didėja. Taip pat gali tekti atlyginti gamtai padarytą žalą. Minimalus padarytos žalos aplinkos komponentams dydis išmetus į aplinką nepavojingas atliekas - 144 eurai, o pavojingąsias atliekas - 434 eurai.

Kiekvienas atvykęs į mišką ar paplūdimį pailsėti, privalo pasirūpinti ir aplinką palikti švarią, šiukšles išsivežti, jei nėra joms skirtų konteinerių. Aplinką 5 metrų spinduliu privalo pasirūpinti ir žvejai. Jie ne tik, kad negali šiukšlinti, bet privalo surinkti jau esančias šiukšles.


Priedai: