Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Baigėsi akcija ,,LYDEKA 2016“

2016-04-21

Nuo šiandien, balandžio 21-osios, jau galima žvejoti lydekas. Baigiasi Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių nustatytas laikas, kuomet žvejams mėgėjams buvo draudžiama gaudyti lydekas ir masalui naudoti gyvą žuvelę. Su šiuo draudimu baigėsi ir akcija „LYDEKA 2016“. Jos metu Šiaulių regione nustatyti 39 mėgėjų žvejybos taisyklių pažeidimai, iš jų 9 šiurkštūs. Paskaičiuota, kad pažeidėjai gamtai padarė žalos už beveik 12700 eurų, kurią jiems teks atlyginti.

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento pareigūnai akcijos metu atliko 31-ną reidą ir nustatė 39 pažeidimus. Iš pažeidėjų paimtos trys valtys, dvi meškerės su ritėmis, apie 1 km statomų tinklų. Reidų metu taip pat nustatyti  6 pakrančių apsaugos juostų pažeidimai. Plungės r., prie Minijos upės,  rasta tvora aptverta pakrantė. Žemės savininkui duotas privalomasis nurodymas. Taip pat Plungės r. nustatytas vienas neteisėtas elektros įrangos deginimo atvejis. Degintojui skirta bauda ir paskaičiuota 100 eurų žala aplinkai. Telšių r. nustatytas mėšlo šalinimo tvarkos pažeidimas.

Baigiantis akcijai Telšių rajone sulaikytos dvi brakonierių grupės, žvejojusios Masčio ir Lūkšto ežeruose. Į brakonierių tinklus pateko ne tik lydekos bet ir gausybė kitos žuvies. Paskaičiuota, kad brakonieriai gamtai padarė žalos už dagiau kaip 12300 eurų. Žalą teks atlyginti, be to 6 asmenims surašyti protokolai (ATPK 87 str. 3 d.) ir gresia baudos iki 289 eurų.

Šiauliuose, prie Rėkyvos ežero taip pat buvo sulaikyti du lydekų mėgėjai. Žvejodamas iš valties, mėgėjiškos žvejybos metu A.A. (1960m.) sugavo daugiau kaip 3 kilogramus sveriančią lydeką. Didele lydeka susigundęs vyras, neteko valtis, meškerės, laimikio, sumokėjo baudą ir turės atlyginti beveik 160 eurų žalą gamtai. Sumokėti baudą ir atlyginti žalą turės ir 17-metis šiaulietis lydekaitę sugavęs rankomis.

Aplinkosaugininkai primena, kad per vieną žvejybą leidžiama sugauti ir paimti ne daugiau kaip tris ir ne mažesnes kaip 45 cm lydekas. Sugavus daugiau ar mažesnių, reikia nedelsiant jas paleisti atgal į tą patį vandens telkinį. Priešingu atveju už kiekvieną lydeką teks sumokėti beveik 160 eurų žalą. Ši suma patrigubės – po daugiau kaip 470 eurų už kiekvieną, jei lydekos bus sugautos draustinyje ar rezervate. Taip pat už pažeidimą gresia administracinė bauda iki 289 eurų bei įrankių ir priemonių konfiskavimas.

Aplinkosaugininkai atkreipia dėmesį, kad asmenys, norintys gaudyti lydekas arba bet kurias kitas žuvis, turi turėti tame vandens telkinyje žvejoti leidžiantį leidimą arba nemokamą žvejybos teisę patvirtinančius dokumentus. Be leidimo žvejojantiems žvejams grasia bauda iki 57 eurų ir gali būti konfiskuojama įranga.  

Apie pastebėtus žvejybos taisyklių pažeidimus gyventojai gali pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.