Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Aplinkosaugininkai dalyvavo medelių sodinimo akcijoje

2016-04-19

Balandžio 16 dieną visoje Lietuvoje vyko Nacionalinė miško sodinimo šventė. Iš viso pasodinta apie pusė milijono medelių. Akcijoje dalyvavo ir Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento Pakruojo rajono agentūra. Aplinkosaugininkai kartu su moksleiviais, tarybos nariais ir kitais Pakruojo miesto ir rajono gyventojai sodino medelius Pakruojo girininkijos kirtavietėje.

Pakruojo miškų urėdijos iniciatyva dalyvaujant įvairaus amžiaus moksleiviams, jų mokytojams, Pakruojo rajono tarybos nariams, miesto ir rajono gyventojams ir kitiems neabejingiems piliečiams buvo apsodinta 1,5 ha Pakruojo girininkijos kirtavietė. Prieš sodinant medžius, miškininkai juos paruošė ir visus talkininkus apmokė, kaip reikia padaryti duobę ir pasodinti medį. Dirbti reikia poroje, vienas padaro duobutę, kitas įkiša medžio šaknis.

Buvusioje kirtavietėje turėtų sužaliuoti ąžuoliukų giraitė. Akcijos metu pasodinti 5500 ąžuoliukų. Taip pat Pakruojo rajone, kaip ir visoje Šiaulių apskrityje sodinti ir juodalksniai. Juodalksnių pasodinti 600.

Visiems žinoma, kad medžiai gerina mūsų Žemės oro kokybę, sugeria išmetamus teršalus, prisideda prie potvynių valdymo, taip pat yra svarbūs mūsų pačių fizinei ir psichinei sveikatai, tad medžių sodinimo akcijos yra sveikintina iniciatyva ir joms turi būti neabejingi.

Lietuvoje miškai užima šiek tiek daugiau nei trečdalį ploto, tuo tarpu Latvijoje apie 46 procentus, o Estijoje beveik pusė šalies ploto.