Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Vykdoma akcija „Garažiukas“

2016-04-06

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas visą balandžio mėnesį vykdo akcija „Garažiukas“. Akcijos metu bus rengiami reidai ir tikrinami tiek autoservisai tiek garažų masyvai, kur vykdoma individuali veikla. Aplinkosaugininkai tikrins kaip tvarkomos atliekos ar nėra daromi aplinkosauginiai pažeidimai vykdant veiklą.

Pernai rengtos akcijos ,,Garažiukas“ ir ,,Autoservisai“, parodė, kad šiame sektoriuje dar daug netvarkos. Patikrinus 33 įmones ir 32 fizinius asmenis, nustatyti 48 pažeidimai, teikti 4 privalomi nurodymai. Akcijų metu išaiškinti 38 atvejai, kuomet neturint leidimų vykdyti eksploatuoti netinkamų transporto priemonių (ENTP) ardymo darbai. ENTP surinkti ir apdoroti gali tik apdorojimo įmonės, turinčios taršos, ar TIPK leidimus. ENTP surinkimas ir apdorojimas turi būti vykdomas negyvenamosios paskirties pastatuose, o automobilių laikymo zona turėtų būti padengta nelaidžia danga, atsparia benzino ir kitų skysčių ardančiajam poveikiui.

Didelis dėmesys bus skiriamas ir atliekų tvarkymui. Tai ypač aktualu šiuo metu, kuomet keičiamos automobilių padangos. Automobilio padanga yra specifinė atlieka ir jos į bendrus sąvartynus vežti negalima. Visas padangas privalu atiduoti į specialias surinkimo aikšteles arba palikti automobilių servise.

Senas padangas galima atiduoti padangų pardavėjams. Visi pardavėjai, tarp jų ir prekybos centrai, privalo iš vartotojo nemokamai priimti padangų atliekas, jeigu jos skirtos to paties tipo transporto priemonei ir jeigu jų atiduodama tiek, kiek perkama. Prekybos padangomis vietoje turi būti paskelbta rašytinė informacija vartotojams, kaip jie gali atiduoti padangų atliekas.

Keičiant padangas automobilių remonto įmonėse, senosios padangos turi būti priimamos nemokamai.

Kiek vienas gyventojas, po keturias padangas, per metus gali nuvežti ir palikti didelių gabaritų atliekų surinkimo aikštelę, kur jos priimamos nemokamai.

Juridiniams asmenims rekomenduojama padangų atliekas atiduoti jas tvarkančiai įmonei pagal padangų atliekų perdirbimo ir panaudojimo sutartį.

Už atliekų tvarkymo taisyklių reikalavimų pažeidimus, jeigu dėl to nepavojingomis atliekomis buvo užteršta aplinka (ATPK 51/3 str.) numato įspėjimą arbą baudą nuo 28 iki 4344 Eur. Užteršus aplinką pavojingomis atliekomis numatytos sankcijos nuo 86 iki 8688 Eur. Baudų dydžiai priklauso nuo į aplinką išmestų atliekų kiekių ir užterštos vietovės.  

Taip pat gali tekti atlyginti gamtai padarytą žalą.  Minimalus padarytos žalos aplinkos komponentams dydis išmetus į aplinką nepavojingas atliekas - 144 Eur, o pavojingąsias atliekas - 434 Eur.

Apie neteisėtai ardomos senus eksploatuoti netinkančius automobilius ar kitus daromus aplinkosauginius pažeidimus gyventojai gali pranešti bendruoju pagalbos telefonu 112.