Puslapis kraunamas...
Lietuvos Respublikos APLINKOS MINISTERIJA Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas
Meniu kraunamas...
 
svetainės medis email print
 

Naujienos

Patikrinus žvėrių viliojimo vietas ir medžiotojų bokštelius rezultatai nedžiugina

2016-03-31

Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamento (ŠRAAD) Gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai, kartu su  Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistais tikrino Šiaulių regiono medžioklės plotus. Patikrinus 135 šėrimo ir viliojimo vietas, nustatyta 13 pažeidimų, visi jų Šiaulių rajone.

ŠRAAD Gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai jau ne pirmą kartą rengia medžiotojų bokštelių ir viliojimo vietų patikrinimus. Pasikeitusios medžioklės Lietuvos Respublikos teritorijoje taisyklės ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus sprendimas draudžia visoje Lietuvos teritorijoje šerti šernus, pilti pašarus ant žemės. Tačiau šių reikalavimų paiso nevisi medžiotojai.

Buvo tikrinami Šiaulių, Radviliškio, Mažeikių ir Joniškio rajonų medžioklės plotai. Patikrinta 16 medžiotojų būrelių, 135 žvėrių viliojimo vietos. Mažeikių, Joniškio ir Radviliškio rajonuose pažeidimų nenustatyta, o štai Šiaulių rajono medžiotojai labai netvarkingi. Patikrinus 4 burelių plotus nustatyta 13 pažeidimų.

Viliojimo vietas prižiūrintiems medžiotojams bus surašyti protokolai (ATPK 85 str. 1 d.) ir gresia baudos iki 86 eurų.

Toks medžioklės plotų patikrinimas jau ne pirmas. Pernai buvo patikrinti 25 Šiaulių, Pakruojo, Joniškio, Radviliškio ir Plungės rajonų medžiotojų būreliai ir klubai. Tuomet buvo nustatyta taip pat 13 pažeidimų, 7 iš jų buvo Šiaulių rajone.

Medžioklės plotai bus tikrinami ir ateityje. Aplinkosaugininkai ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos specialistais sieks, kad medžiotojai tvarkingai įsirengtų šėryklas ir jas prižiūrėtų.


Priedai: